• Arama

MBFWI Mehtap Elaidi 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

2000 yılı Nisan ayında çocukluk hayalini gerçekleştirmek üzere Teşvikiye’de atölye/mağaza konseptindeki Elaidi mağazasını açan Mehtap Elaidi, genelden farklı olarak trendleri takip etmek yerine, uyarlamayı ve kendi kuplarını oluşturmayı tercih ettiği tasarımlarıyla kısa sürede sadık bir müşteri kitlesi edindi. 5 yıldır Moda Tasarımcıları Derneği'nin başkanlığını da yürüten Elaidi ile 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Mehtap Elaidi, eksantrik fısıltılar taşıyan, hem kültürler arası hem zamanlar arası tezatlarla güçlenen bu koleksiyonuyla “Şimdi sıra sizde” diyor, “alin mikrofon sizin, hikaye başlasın...” Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği defilenin saç tasarımı Makas ekibine, makyaj NARS Cosmetics’in profesyonel makyaj artistlerine, styling ise Ece Öğütoğulları’na ait.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Eklektik, modern, müdanasız.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

1001 Gece Masalları’ndan ilham aldığımız koleksiyonda, masalın kahramanı Şehrazat bugün yaşasaydı nasıl bir kadın olurdu, neler giymek isterdi diye başladık yolculuğumuza.

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Kitaplar, geçmişten ve günümüzden çeşitli kahraman kadın hikayelerinden. 

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

Şimdi sıra benim hikayemde diyen kadınlardan ve 1001 Gece Masalları'ndan.

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Tuğçe Kurtiş ve Santi'nin Türkçe şarkı cover’larını ve hareketli setlerini dinledik.

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Mehtap Elaidi’nin DNA’sını oluşturan poplin ve pamuklu kumaşların yanı sıra gün batımını temsilen kiremit rengi ipekler, çölü temsilen bej ve beyaz viskonlar, geceyi ve yıldızları temsilen ise lacivert ve gümüş kumaşlar var. Tasarım ekibimizin tasarladığı nakış deseni tülde, işlemelerse viskonlarda ve poplinlerde hayat buluyor. Kimisi tok, kimisi dökümlü, kimisi transparan bu kumaşlar topluluğu maskülen-kadınsı bir tezat oluşturup koleksiyonu her tip kadına uygun hale getiriyor. 

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar/erkekler, ne zaman ve nasıl giymeli?

Kendi hikayesini anlatmak isteyen kadınlar ister gece ister gündüz kurallara bakmaksızın diledikleri yer ve zamana kendileri karar verecek şekilde giyebilirler.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Defileyi başlatan işlemeli ceket pantolon takımını kızlarımın üzerinde görmek isterim.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.