• Arama

MBFWI Mehmet Korkmaz 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Türkiye ve Orta Asya’da yeteneği ile dikkatleri üzerine çekmeye başlayan, “haute couture” alanında tasarımlarıyla yıldızı her geçen gün daha çok parlayan Mehmet Korkmaz, özel müşterileri için ilk atölyesini 2013 yılında açtı. Trendleri takip etmek yerine trend yaratmayı seçen, kendi kuplarını oluşturan ve kısa sürede sadık bir müşteri kitlesi edinen Korkmaz'la 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Özenli, hassas işçilik ve lüks.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

Tasarımlarımın tamamında kadınlara çizdiğim parçalarla kendilerini şık, rahat ve özgüvenli hissetmelerini ve çizdiğim tasarımların zamansız olmasını önemsiyorum. Koleksiyon çizmeye başladığım andan itibaren güne göre değil de hep bir sonrayı düşünerek devam etmek ve sürekli en iyisini yapmayı hayal etmem modern yorumu kendiliğinden ortaya çıkarmış oluyor. 

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Özellikle bir şeylerden ilham alan bir tasarımcı değilim. Tamamen gerçekçi olmayı seven bir yapım var. Mutlaka yaşadığım olaylar ve akımlar koleksiyonlarımı ortaya çıkarırken tabii ki yönlendiriyor. Çizmeye başladığım andan itibaren kafamdaki kadına aşık olur ve kendimi ona bırakır sadece çizerim. 

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

Koleksiyonda kullandığım özellikle pastoral renkler, geçişler beni güzel hisler uyandıran bir dünyaya soktu. İsmini de “renkli dünyalar” koymak istedim. 

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Sim flock’la harmonize edilmiş tüller, Fransız kristaller, Fransız mikado şantuk, duble çift iplikli krep, jorjet ipek şifon ve İtalya’da özel üretilen misina Zberlin kumaş ağırlıklı kullanılan malzemelerimiz arasında. Özellikle Zberlin koleksiyonun ayrıcalıklı en özel parçalarından oldu.

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar, ne zaman ve nasıl giymeli?

Diktiğim elbiseleri özel yaşantısı düzgün, kendi kulvarının en iyileri, ruhu kaliteli, haute couture felsefesine uygun düşüncede olan, ruh seksiliği ön planda  kendinden emin dinamik kadınlar giysin isterim. Styling’ine özen gösteren saçı, makyajı tamamlayıcı ayakkabısından manikür ve pedikürüne kadar eksiksiz elbiseyle bütünleşebilen kadınların giymesini tercih ederim. Galalar, özel günler diyebilirim.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Lais Riberio.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.