• Arama

Bvlgari 2018 Yüksek Mücevher Koleksiyonu Wild Pop

Ustalıklı işçilik ve nadir taş seçimleri kadar dramatik renk kombinasyonları, gösterişli boyutları ve tutkulu tasarımları ile sıra dışı yüksek mücevher koleksiyonlarına imza atan Bvlgari, 2018 edisyonunda da farklı ve cesur bir seri sunuyor: Wild Pop Koleksiyonu.

“Mücevherlerimizde pop bir tarz, adeta çılgın bir şeyler var.”

Nicola Bulgari

Her şeyin abartılı olduğu 80’li yıllardan ilham alan Wild Pop Koleksiyonu, hep daha fazlasını arayan doymaz bir iştahın damga vurduğu döneme hakkını veren bir gönderme yapıyor. Andy Warhol’a saygı duruşu ile açılan koleksiyon, modern kuralları yıkan ve çok yönlü duyarlılıklara referansla çığır açan parçalarla zenginleşiyor.

Burada Andy Warhol ve Bvlgari arasındaki özel bağ hakkında kısa bir paragraf açmakta fayda var. 1980’lerde New York’a gelen Nicola Bulgari, şehre aşık olur ve burada yaşamaya, özel müşterileri için parçalar üretmeye başlar. Kısa bir süre sonra ise Andy Warhol ile arkadaş olur. Bvlgari’nin vizyon açan koleksiyonlarının, taşlarının parlak renklerinin ve Roma stilinin hayranı olan Warhol, her fırsatta Bvlgari için çekimler gerçekleştirir ve mücevherevinden övgüyle bahseder.

Wild Pop Koleksiyonu, Bvlgari ve Andy Warhol arasındaki harika diyaloğa yapılmış olağanüstü bir gönderme. Bvlgari’nin kendine has geleneksel teknikleri kullanılarak hazırlanan tasarımlar, beklenmedik kombinasyonlarla kontrastlar yaratan parlak kıymetli taşlar etrafında şekilleniyor. Bvlgari stilinin özelliklerinden renkler, en parlak ve canlı halleriyle koleksiyondaki yerini alıyor. 

Koleksiyonun en görkemli parçalarından biri, Queen of Pop. 80’lerin mücevher silüetini platin ile yeniden yorumlayan kolye, yarı sert şekilleri ve göz alıcı 24.80 karat safiri baget pırlantalar, su yeşili turmalinler ve safirlerle buluşturuyor.

Görkemli Manhattan silüetine saygı duruşunda bulunan Supreme Diamond Light, bilezik, küpe ve yüzükten oluşan bir set. Hiç uyumayan şehrin çarpıcı gökdelenlerine gönderme yapan tasarımda siyah oniks ve beyaz pırlantaların grafik etkili kombinasyonu markiz kesim pırlanta ile tamamlanıyor.

Dynasty dizisindeki Alexis karakterinin, “Emin olmadığında elbisene biraz fırfır ekle,” şeklindeki retro moda tavsiyesini ciddiye alan Bvlgari bunu Magnificent Green Ruffles adlı ihtişamlı bir parçaya dönüştürüyor ve onu 34.12 karat Kolombiya zümrüdü ile işliyor.

Koleksiyonun ikonik diğer parçaları Feast of Flowers kolye ve küpelere ise 12 Zambiya zümrütü, damla kesim iki Zambiya zümrüdü, yakutlar ve pırlantalar eşlik ediyor.

1980’li yılların cesur moda stilleri, dans müziği ve trendlerini belirleyen diziler gibi baş döndürücü etkilerinden yola çıkan Wild Pop koleksiyonunu, enerjik ve kuralları yıkan yüksek mücevherleri birer arzu nesnesine dönüştürüyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.