• Arama

MBFWI Özlem Süer 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Tasarımları dünya moda otoritelerince avantgarde, neo-romantik, deneysel, kavramsal ve disiplinlerarası olarak tanımlanan Özlem Süer, 30 yıllık moda ve tasarım serüveninde, her sezon  farklı öykülerden esinlenerek yarattığı eşsiz koleksiyonların yanı sıra farklı disiplinleri kavramsal bakış açısı ile sentezlediği sanat enstelasyonları ile de dünya genelinde solo veya karma performanslar gerçekleştiriyor. Süer ile 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Özlem Süer, İlkbahar Yaz 2019 koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Zorlu PSM’de gerçekleştirdiği defileyle tanıttı.  Yasin Soy koreografisinde başarılı modeller eşliğinde gerçekleşen performansta saç tasarımları Sabit Akkaya, makyaj çalışmaları ise NARS tarafından yapıldı.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Çoğul, iyileştirici, terapik.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

Dişil gücü hayatının her alanına entegre etmiş; tekil oluşu tüm enerjileriyle çoğulluğa çeviren, besleyen, gelişen-geliştiren bir kadın.

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Kesinlikle renklerin enerji yoğunluklarından… Teknolojinin çağdaş döngüsünün baskılar ve kumaşlarla sentezinden… Doğallığa dönüşünün aciliyetinden…

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

Bitkilerin iyileştirici gücünden alıyor. Koleksiyonun ismi de bu ilhamla HEALER. 

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Her daim olduğu gibi bir vazgeçilmez olan jazz… Bu sezon biraz daha farklı olarak da elektronik altyapılı swing mix’ler çok ilgimi çekti diyebilirim.

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

High-techno kumaşlar yoğunlukta. Dokular üzerine yoğunlaştık, digital print’ler ana kahraman olarak karşımıza çıktı.

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar, ne zaman ve nasıl giymeli?

Feminen ve özgür olmayı seven kadınlar, bahar ve yaz aylarında özel davetlerde aksesuarlarla şıklaştırarak giyebilirler.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Özgür, her saniye yaratım gücünün farkında olan kadınlar, çok konforlu bir styling duygusuyla, gündüz ve gecede rahatlıkla kullanabilecekleri pret-a-couture ve hazır giyim ilkeleriyle uyumlanarak diledikleri gibi kullanabilirler. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.