• Arama

MBFWI Meltem Özbek 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Tarzı ile kendini farklılaştıran ve yenilikçi tasarımları yeni lokasyonlarda modaseverlerle buluşturan Meltem Özbek, 2009 yılından beri moda dünyasının içinde. Özbek ile 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Meltem Özbek sponsored by TENCEL™ 2019 İlkbahar Yaz defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 13 Eylül Perşembe günü saat 16:00’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti. Koreografisini Uğurhan Akdeniz’in üstlendiği Meltem Özbek sponsored by TENCEL™ defilesinin styling’ini Deniz Marşan, saç tasarımını Makas ekibi, makyajını ise M.A.C’in profesyonel makyaj artistleri üstlendi.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Bahar, feminen, özgürlük.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

Roma mitolojisinde çiçeklerin ve baharın tanrıçası olan feminen ve özgür ruhlu bir kadının hikayesi olan Flora’dan etkilenerek oluşturdum. Feminen ve özgür ruhlu bir kadının hikayesini anlatan Stories of Flora isimli koleksiyon çiçekli baskı motiflerine odaklanıyor.

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Marakeş’teki Jardin Majorelle’nin masalsı renklerinden ve büyüleci çiçeklerinden, Roma mitolojisinde çiçeklerin ve baharın tanrıçası olan Flora’nın hikayelerinden etkilendim.

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

Bahar tanrıça Flora’nın isminden alıyor.

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Chill-out, jazz hiphop & hiphop, Jazz Saxophone.

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Stories of Flora isimli koleksiyonu oluştururken okaliptüs ağacı özlerinden elde edilen doğal bir selülozik lif olan TENCEL™ elyaf kumaşlar kullanıldı. Kaygan ve yumuşak dokusuyla tene hafif bir dokunuş yapan TENCEL™ kumaşları, nefes alıp vücut ısısının dengesini de sağladığından özellikle yaz ayları için ideal. 

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar, ne zaman ve nasıl giymeli?

Feminen ve özgür olmayı seven kadınlar, bahar ve yaz aylarında özel davetlerde aksesuarlarla şıklaştırarak giyebilirler.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Benim imzam haline gelen tüylü etek kombinimi, ılık yaz bir yaz akşamı Meghan Markle’nin giymesini isterim.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.