• Arama

2018 Sonbaharının En Büyük 5 Sergisi

Claude Monet - Albertina Müzesi, Viyana

21 Eylül’de açılacak Claude Monet retrospektif sergisi, 6 Ocak 2019’a kadar gezilebilir. Empresyonizm akımına adını veren ressamın seçkide yer alacak 100 çalışması, sanat tarihinin dönüm noktalarından birisine adandığı için, kaçırılmaması gereken sergiler arasında sayılıyor.

Jean-Michel Basquiat - Fondation Louis Vuitton, Paris

Paris’teki Louis Vuitton Vakfı Müzesi’nde 20. yüzyılın en sıra dışı ressamı Jean-Michel Basquiat‘a adanmış sergi 3 Ekim – 14 Ocak 2019 tarihleri arasında görülebilir. 28 yaşında ölen ressamın kısa süren sanat hayatında resmettiği 120 eseri bir araya getiren sergide yer alan çalışmaların büyük kısmı ilk defa Avrupa’da görüleceği için, kaçırılmaması gereken sergiler arasında sayılıyor.

Joan Miró - Grand Palais, Paris

3 Ekim’de başlayacak Joan Miró sergisi 4 Şubat 2019’a kadar gezilebilir. 150 eserin yer aldığı seçkide sanatçının teknik ve estetik gelişimi öne çıkıyor. Çevresindeki her şeyi basitleştirerek sembol haline getiren sanatçı, eserlerinde her daim kutlama yaşanıyor hissini vermesi ile tanınıyor.

Renoir père et fils. Peinture et cinéma - Musee d’Orsay, Paris

Empresyonist ressam Pierre-Auguste Renoir ve oğlu Jean Renoir’ın çalışmalarına adanmış Renoir père et fils. Peinture et cinéma (Baba Oğul Renoir. Resim ve sinema) sergisi, iki sanatçı arasındaki benzerlik ve farklılıklar üzerine kurgulanmış. Görsel sanatlar üzerine çalışan Renoirların kullandıkları ayrı malzemeye rağmen eserlerindeki benzerlikler ve yaşadıkları şehir Paris’in de değiştiği kadar korunan yüzü 6 Kasım – 27 Ocak 2019 tarihleri arasında görülebilir.

Van Gogh to Picasso: The Thannhauser Legacy – Guggenheim Müzesi, İspanya

Guggenheim Müzesi’nin Bilbao şubesindeki Van Gogh to Picasso: The Thannhauser Legacy sergisi, 24 Mart 2019’a kadar görülebilir. Portekiz’de açılan en önemli Picasso sergisi özelliğini taşıyan seçki, modern sanatın bir özeti olarak tanımlanabilir.

Van Gogh’dan Picasso’ya: Thannhauser Mirası sergisinde yer alan empresyonist, post empresyonist öncü sayılan modern eserler Cézanne, Degas, Manet, Picasso ve van Gogh gibi devleşmiş isimlerin imzalarını taşıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.