• Arama

MBFWI Exquise 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

2008 yılında girişimci Dilan Güme tarafından kurulan Exquise, Ebru Atılgan’ın tasarım direktörlüğünde anı yaşamayı ve zamanın ruhunu yakalamayı başaran şehirli kadınlar için koleksiyonlar sunuyor. Atılgan ile Exquise 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul podyumunda ikinci kez yer alan Exquise, “Yaşadığın hayatı sev, sevdiğin hayatı yaşa!” mottosuyla #HybridTales isimli 2019 İlkbaharYaz koleksiyonunu sundu. Defilenin koreografisi Öner Evez’e ait. M.A.C. profesyonel makyaj artistlerinin hazırladığı makyaja, Makas ekibinin tasarladığı saçlar eşlik ediyor.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Şehirli, seyyah ve misyoner, doğaya dönük, doğasever.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

Sezonun büyük bir bölümünü şehirde geçirmek durumunda olan, ancak devamlı keşfetme ve seyahat etme arzusuna sahip ve bu tutkuyu şehirli hayatlarındaki stillerine yansıtan kadınlardan ilham alıyor.

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Sosyal medyanın hayatımızı ne kadar etkilediğinden, değiştirdiğinden etkilendik. Enteresan renklerin bir araya gelmesi ve zıt renklerin buluşmasıyla oluşan renk hikayeleri bizi oldukça heyecanlandırdı.

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunun ismi Hybrid Tales yani hibrit hikayeler sürekli seyahatteymişçesine yapılan paylaşımlardan etkileniyor. Tatil stilinin günlük şehirli stiline yansıyan tavrına dikkat çeken ruhani bir hibritlikten bahsediyor.

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Patricia Kaas’ı dinlemeyi tercih ediyorum. Her şarkısında başka bir coğrafyaya gittiğimi hayal ediyorum.

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Doğadan ilham alan desenlerle bir arada kullanılan keten kumaşlar, doğal elyaflar, viskon pamuk keten karışımlar, Exquise kadınına modern bir seyyah imajı veriyor.

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar, ne zaman ve nasıl giymeli?

Koleksiyondaki parçalar günün herhangi bir saati herhangi bir lokasyonda giyilebilir. Kısacası kendini içinde iyi hissettiği her an giyebilir.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Leandra Medine’ye koleksiyondaki kuğulu takımı giydirmek isterdim.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.