• Arama

Dünyanın En Eski Oteli Nishiyama Onsen Keiunkan

Turizm ve otelcilik sektörü düşündüğünüzden de eski bir tarihe dayanıyor. Tarih deyince aklımıza Paris ve Roma gibi tarihi şehirler geliyor; fakat Japonya’da yüzyıllardır süregelen bir otel var: Nishiyama Onsen Keiunkan.

Fuji Dağı’nın eteklerinde bir Japon tatil mekanı olan Nishiyama Onsen Keiunkan, 705 yılından beri aktif olarak hizmet veriyor. Otel 52 kuşaktır aynı ailenin işletmesinde. Aynı zamanda resmi olarak Guiness World Records’a dünyanın en eski ve sürekli çalışan oteli olarak geçmiş durumda. 

1313 yıllık bu hanı Fujiwara Mahito kurdu. Ailesi ile birlikte o zamandan beri konaklama endüstrisinde uzmanlardı. Han seneler geçtikçe restorasyonlara uğrasa dahi, ana hatlarını ve doğal kaynaklardan gelen kaplıcalarını koruyor. Vikinglerin Amerika’ya gelmeden yaklaşık 300 yıl önce ve İngiltere krallığının kuruluşundan 225 yıl önce, Keiun döneminin 2. yılıydı, bu da otelin “Keiunkan” ismini almasına yol açtı.

Genellikle dünya starları, politikacılar ve Japonya’nın samuraylarından oluşan misafirlerin oteli tercih etme sebebi Keiunkan’ın ünlü hamamı olan Mochitani no Yu. Doğrudan kaplıcalardan beslenen sulara sahip olan hamamda konuklar doğrudan kaynak sulardan içebiliyorlar. 

En son 1997’de yenilenmiş otelin tamamı geleneksel Japon tarzında dekore edilmiş 37 odaya sahip, Fiyatları ise gecelik 52.000 Yen, yani gece başına yaklaşık 439 dolara karşılık geliyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.