• Arama

MBFWI TUBAERGIN 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

2002 yılından bu yana hem yurt dışı hem de Türkiye’de Network, US Polo, Lacoste, Koton gibi markalara danışmanlık yaptıktan sonra 2010 yılında kendi markası Garden Of Denim Design; “G.O.D.D.”ı kuran ve Cph, Premium, Who’s Next ve White fuarlarına katılarak, tasarımlarıyla 7 farklı ülkede satış ağı oluşturdu. 2013 yılında TUBAERGIN markasını yaratan Ergin'le 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Provokatif, iddialı ve güçlü.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

Distopia edebiyatındaki kadın protagonistler ve cesur tüm kadınlar…

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Bu akımla ilgili araştırma yaptım. İlham yaratıp, beni besleyecek ilgili filmleri izledim, kitap ve çizgi romanları okudum.

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

Koleksiyon adı Girl On Fire. Hunger Games’te ana karakter Katniss’in takma ismi ve bu karakter de bizim ana kahramanımızla örtüştüğü için seçtim.

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Sürekli olarak Muse-Resistance albümü.

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Koleksiyonda ipekler, yakma ipek kadifeler deriyle buluşuyor. İri ve punk görünümlü payetler, suni kürk, tafta ve piliseli kumaşlar bulunuyor. 

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar, ne zaman ve nasıl giymeli?

Koleksiyon günlük giyimden geceye ve seramoniyel giyime kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. İddialı olmaktan korkmayan, cesur ve özgüveni yüksek kadınlar giymeli.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Madonna’yı yakma kadife petrol rengi gece elbisemizin içinde görmek isterdim.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.