Frida Kahlo ve Moda

 

Frida Kahlo ve Moda

Assouline Yayınevi  Frida Kahlo  ve moda ilişkisini yeni çıkardığı "Fashion as the Art of Being" kitabında ikonik ressamın moda gözüyle ele alıyor.

Renkli ve egzantrik stili ile moda dünyasının gözbebeği olan ressamın kitabını Graf von Faber Castell için kaleme aldık. Kitabın yazarı Elle İspanya, Elle Decor İspanya ve Rgazza’nın direktörlüğünü yapmış olan Susana Martínez Vidal’in Elle’deki ilk yazısının ilham kaynağı Frida Kahlo’ydu.

O zamandan beri Kahlo’nun moda, müzik ve kültür üzerindeki etkisini takip etmek onun için bir tutku haline geldi. 2012’de La Casa Azul’daki sergide Frida’nın giysilerini görmesinin ardından artık ilk kitabını kaleme almak için gerekli tüm ilhama sahipti.

Fashionista

Frida Kahlo ikonik bir sanatçı olmasının yanı sıra cesur bir güzel ve avant-garde bir “fashionista”ydı. Optik bir etki olan modayı keskin bir zeka ve sanatsal bir amaçla nasıl yaratacağını biliyordu. Ona göre yaşam bir tiyatro, moda ise onun kostümüydü ve kişi kim olursa olsun imaj ve tavır çok önemliydi.

Zamansız stili hala moda, medya ve sanat dünyasını etkilemeye ve ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Kanvas Frida’nın aynasıydı, kendisi ressam, model, renk, yazar, süje ve objeydi. Frida’nın en iyi sanat eseri kendisiydi. Frida Kahlo’nun eşsiz çok kültürlü estetik karışımı Meksika, New York veya Paris, nerede olursa olsun ilgi odağı olmasını sağlayan heyecan verici uyumsuz stilini yarattı.

Frida’nın moda füzyonu hala dünya çapındaki cazibesini koruyor. Uluslararası moda dergileri Frida’nın etkisinin açıkça görüldüğü sayfalar hazırlıyor, moda tasarımcıları ve modeller onun boyun eğmez ruhunu örnek alıyor, prodüktörler, şarkı yazarları ve sanatçılar onun benzersiz estetiğini yansıtan çalışmalar yaratıyorlar.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular