• Arama

MBFWI Raşit Bağzıbağlı 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

2007 yılında couture tasarımcısı olarak kariyerine başlayan Raşit Bağzıbağlı, ilk hazır giyim koleksiyonu olan ‘rashid’ markasını 2014 yazında modaseverlerin beğenisine sundu. ”rashid” hazır giyim markası ile başarılarını sürdürmek isteyen Bağzıbağlı ile 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un ilk gününde yeni koleksiyonunu tanıtan Raşit Bağzıbağlı’nın defilesinde lacivert, gri ve kırmızı renkleri hakimdi. Türk-İskoç asıllı büyük beden model Alev Karslı’nın da poyuma çıktığı defilenin koreografisi ise Yasin Soy tarafından yapıldı.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Seksi, genç, elegan.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

90’lı yıllarda partileyen çeşitli celebrity fotoğrafları ilham kaynağımı oluşturdu.

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

En başta her zaman olduğu gibi kumaşlar, müşterimin ne istediği, sonrasında benim 2019 yazında görmek istediğim genç kızlar.

 

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Kimi zaman popüler, kimi zaman yenilikçi ve cool sound’ları dinledim. Soul, Afro, exotic house bana esin kaynağı olurken yeri geldiğinde disco ve jazzy tınılar da şehrin yüksek enerjisine elbiselere yansıtmamda bana yardım etti.

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Çok çeşitli kumaşlar kullandım. Özel işlenen payetler, simli jarseler, şifon ve krep saten en çok kullandığım kumaşlar. Müşterime yeni kumaş seçeneği sunacağım için çok heyecanlıyım.

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar, ne zaman ve nasıl giymeli?

Koleksiyonu tasarlarken kıyafetleri düğünlerde, partilerde, mezuniyetlerde ve sevdiğim ünlülerin galalarında hayal ettim.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Tek bir parça seçmem mümkün değil; ama kardeşim gibi sevdiğim Dilan Deniz’in üzerinde her parçayı görmeyi çok isterim.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.