• Arama

MBFWI GOKHANYAVAS 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Kendi adını taşıyan GOKHANYAVAS markası ile sokak giyimine yeni bir soluk getirmeyi hedefleyerek 2017 Ağustos ayında hazır giyim sektöründeki yerini alan Yavaş, markasının ilk adımı olarak 13-14 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşen “TheCoreIstanbul” etkinliğinde satın almacılar ile buluştu. Yavaş’la GOKHANYAVAS 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Birbirine bağlı kültürler, etnik miras, etkileşim.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız erkek kimdi?

Güney Amerika’ya göç edip, kendi kültürlerini bu bölgeye taşıyan Orta Doğu halkı.

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Yaratım sürecinin en önemli esin kaynağı Gabriel Garcia Marquez’in ölümsüz eseri “Yüzyıllık Yalnızlık” oldu. Eserde birçok yerde işlenen Güney Amerika’nın bitki örtüsü, buraya yerleşen Orta Doğu halkının gündelik yaşantısı ve kültürel mirası koleksiyona yön verdi.

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

Koleksiyonumuzun ismi olan ‘IN TOUCH’ yukarıda da bahsettiğim gibi, kültürel miraslarla yoğrulmuş iki halkın, birbirlerinin kültürlerinden beslenmelerini, etkileşimlerini kısacası birbirleriyle sonsuz bir temas halinde olmalarından alıyor.

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Kerem Gell’den Buldiyar ve Colombo’nun Gods – Original Mix hazırlık sürecinde en çok dinlediğim parçalardı.

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Bu sezon diğer koleksiyonlardan farklı olarak daha çok doğal kumaş kullanmaya özen gösterdim. Saf keten, saf pamuklu, saf ipek kumaşlar temayı yansıtırken, destekleyici denim kumaşlarla yaz sezonunda kolaylıkla kullanılabilecek bir koleksiyon oluşturuldu.

Koleksiyonunuzu hangi erkekler, ne zaman ve nasıl giymeli?

Bu sezon, markamızı tercih edenleri özellikle daha hazır giyim, fast fashion anlayışı taşıyan bir koleksiyonla buluşturmayı hedefledim. Kolay kombinlenebilen, sıcak yaz günleri ve gecelerinde her ortamda rahatlıkla giyilebilir parçalar. Bu nedenle her zaman her yerde giyebilirler.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Koleksiyonu tek bir parçayla ya da sadece belirli bir isimle sınırlandırmak asla istemem. Her zaman hedeflediğim gibi, her parçayı herkes dilediği gibi kullansın ve tasarımlar ulaşmak isteyen herkesle buluşsun.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.