• Arama

MBFWI URUN 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Yüzyıl Işıl Lisesi’nden mezun olduktan sonra İtalya Floransa’da İç Mimarlık ve sonrasında Moda Marka yönetimi okuyan, Polimoda’dan mezun olduktan sonra 2014 yılında hayali olan URUN markasını kurmak üzere Türkiye’ye dönen Ece Kavran, 2014 yılından beri URUN’un kreatif direktörü olarak görev yapıyor. Kavran’la URUN 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonu hakkında konuştuk

Ece Kavran’ın URUN 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonu PLENUM, KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen özel ve teatral bir defile ile görücüye çıktı. Kavran, URUN markasının her parçasında vermek istediği bütün olma, öze, aşka dönme mesajlarını dev ve teatral bir performans ile klasik müzik orkestrası ve semazen gösterisi eşliğinde sundu.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Tümdengelim – Tümevarım, aşk ve sanat, yarıdan tama, tamama seyrelme yolculuğu, seyrelmek ve tamamlanmak.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

Tüm kadınlar tek bir kadın benim kafamda; bu koleksiyonu oluştururken tüm o kadınlar aşıktı sadece.

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Her zaman müzik, edebiyat, sanat ama bu koleksiyonda aşktan da.

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

Aşktan, bütünden, tamdan, aşktan tamamlanmaktan.

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Klasik müzik, sadece klasik müzik; Bach, Debussy, Brahms, Vivaldi.

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Ağırlığı hafifliğinden, sertliği yumuşaklığından, sabitliği uçuculuğundan gelen, iplikten dokutulmuş zengin bir seçki. Ipek her zaman URUN’un olmazsa olmazı; bu koleksiyonda da sık sık kullanıldı.

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar, ne zaman ve nasıl giymeli?

URUN kadını kendi mozaiğini bilen, ona sürekli ekleyen, kendini sürekli ve yeniden anlayan ve anlamlandıran farklı bir karakter. Bu yüzden URUN kadınları bilir diyeceğim, bunu kısa bir sürede oturttuk diyebilirim gururla. URUN kadınları tasarladığımız her şeyi, her zaman ve her yerde giyebileceklerini, her parçayı başka bir mozaiğin içine oturtabileceklerini biliyorlar. URUN her şey ile giyilebilir, tam anlamıyla her şey ile.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Her koleksiyonda bir parçayı kendime yaparım, o parçada koleksiyonun sorduğu o soruyu cevaplarım. URUN’un kreatif direktörü olarak değil de Ece olarak; kadın, evlat, insan olarak. Bu koleksiyonda o soruyu ekru ve beyaz tül ve ipek şifondan bir elbise ile cevapladım, Aşk Ece için ne demek, ne anlatır; çok şey demekmiş, her şey demekmiş, URUN ve aşk dahi aynı şeymiş.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.