• Arama

MBFWI Ceren Ocak 2019 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Üniversitede aldığı İşletme eğitimine rağmen moda ve tasarıma duyduğu ilginin peşinden gitmeye karar veren Ceren Ocak, İstanbul Lasalle International Academy’de moda tasarım alanında eğitimini tamamladı. Mezuniyetinin hemen ardından Zeki Triko tasarım ekibine katılan Ocak, 2013 yılında kendi markasını kurma hayaliyle Zeki Triko’dan ayrıldı ve ilk olarak deri detayları ile dikkat çeken koleksiyonunu sundu. Ocak’la 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu hakkında konuştuk.

Koleksiyonunuzu 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Dişi, dinamik, çarpıcı.

Bu koleksiyonu oluştururken aklınızda canlandırdığınız kadın kimdi?

Tasarımlarımın temelini her zaman güçlü kadınlar oluşturuyor. Bu koleksiyonumda ilham kaynağım Dolores Ibarruri.

Yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Yaptığım seyahatlerden.

Koleksiyon ismini nereden alıyor?

Koleksiyonumun ismi No Passaran.

Koleksiyonu hazırlarken hangi müzikleri dinlediniz?

Tam olarak şunları dinledim diyemem. Ruh halime göre sürekli değişiyor. 

Koleksiyona hayat veren kumaşların özellikleri neler?

Polyester içerikli kumaşlar kullanmamaya dikkat ediyorum. O yüzden çoğunlukla ipek, koton ve deri kullandım.

Koleksiyonunuzu hangi kadınlar, ne zaman ve nasıl giymeli?

SS 19 koleksiyonumda daha geniş bir kitleye hitap etmeye çalıştım. Yaş sınırı olmaksızın kendine güveni olan sıradanlıktan hoşlanmayan tüm kadınlar tercih edebilir. Diğer koleksiyonlarıma göre daha geniş bir yelpazesi var. Plajlarda giyebileceğiniz mayo ve pareolar, günlük giyilebilecek tişörtler ve şortlar ve son olarak davetlerde giyilebilecek parçalar ekledim.

Tek bir parça seçmenizi ve onu birisine giydirmenizi istesek; hangi parça kim için olurdu?

Beyonce için sahnede giyebileceği bir mayo.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.