• Arama

Delacroix MET Sergisi İle İlk Kez Kuzey Amerika’da

19. yüzyılın en önemli yaratıcı figürlerinden Fransız ressam Eugéne Delacroix, sıra dışı canlılıktaki beden çizimleri ile sanatta çığır açtı. Bu şaşırtıcı sanatçının, kendisine adanmış kapsamlı bir retrospektif sergi ile ilk kez Kuzey Amerika’daki sanatseverlerle buluşacağı sergi, MET Museum’da açıldı.

Louvre Müzesi ile ortak bir proje olarak kurgulanan sergide, Delacroix’in Amerika’da daha önce sergilenmemiş 150’yi aşkın tablosu, çizimleri ve eskizleri yer alıyor. Sanatçının 40 yıllık üretim sürecine dair tarihsel, dini, doğaya ve hayvanlara dair bakış açısı kronolojik olarak gözler önüne seriliyor.

Sergide yer alan eserler arasında Greece on the Ruins of Missolonghi (1826), The Battle of Nancy (1831), Women of Algiers in Their Apartment (1834), ve Medea about to Kill Her Children (1838) adlı tablolarını saymak mümkün.

Değişken zekası ile tüm diğer Fransız ressamlar arasından ayrılan Delacroix’i yakından tanımak için eşsiz olan bu sergi, 6 Ocak 2019 tarihine kadar görülebilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.