• Arama

Bill Viola / Michelangelo Sergisi: Beş Yüz Yıl Ara İle Duygusal Güç

476 yıl ara ile doğan iki sanatçının eserlerini yan yana getien sergi Bill Viola / Michelangelo sergisini inceledik.

Londra’nın en köklü müzesi Royal Academy of Art’ta 26 Ocak 2019 açılacak sergi, 476 yıl ara ile doğan iki sanatçının eserlerini yan yana getiriyor. Çağdaş sanatın sıra dışı ismi Bill Viola ile klasik dönemin en önemli sanatçılarından Michelangelo’nun çalışmaları, izleyiciye çok farklı bir bakış açısı sunuyor.

31 Mart’a kadar açık olacak Bill Viola / Michelangelo sergisi, beş yüzyıl ara ile yapılan eserlerde üstün güzellik ve ham duygusal güç kavramlarını bir arada sunacak. Fresk ve heykelleri ile akla gelen Michelangelo’nun çizimlerindeki sevgi, güç ve ölümlülük öne çıkıyor.

Çizimlerini hediye etmesi ile bilenen Michelangelo’nun çalışmalarını Windsor Sarayı koleksiyonunda gören video sanatının öncüsü Bill Viola, çalışmalarında Rönesans ustasından ilham alarak, insan vücudu aracılığı ile duygulara yönelmiş.

Çok farklı malzemeler ile yapılan eserlerde, hayatı sorgulayan, doğum, hayat ve ölüm gibi kaçınılmaz eşiklerden geçen insana yönelen seçki, izleyiciye fiziksel uçlar kadar kutsal sanatın gücünü gösteriyor.

Müzenin Picadilly meydanındaki ana galerisindeki sergide Michelangelo’nun nadiren görülen eserlerini görmek için de önemli bir fırsat sayılıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.