• Arama

Gabrielle Chanel'e Mücevherle Saygı Duruşu: Coromandel Koleksiyonu

Gabrielle Chanel’in hayatının en büyük aşkı Boy Capel ile 1910’da toplamaya başladığı ve hayatı onu nereye götürürse -kendi tabiri ile ‘bir salyangoz gibi’- yanında taşıdığı Coromandel paravanları, Chanel’in son yüksek mücevher koleksiyonunun ilham kaynağı oldu.

Gabrielle’nin özel apartman dairesi 31 Rue Cambon’un neredeyse bütün duvarlarını süsleyen gösterişli siyah vernik paravanların üzerindeki çiçekler ve bitki örtüleri, tekneler ve balıklar ile kuşlar etkileyici altın, kırmızı ve siyah tonlara sahip.

Uzun yolculuklarla Çin’den gelen bu 17-18. yüzyıl paravanları, Coromandel mücevher koleksiyonu ile yepyeni bir yoruma kavuştu ve kendi yolculuğuna çıktı.

Fleur De Laque Kolye

Beyaz ve sarı altın ile kültür incileri, pırlantalar, siyah vernik ve sedefle yaratılmış kolye.

Horizon Lontain Bilezik

Sarı altın, platin, sedef ve pırlantalardan bilezik.

Vibration Minérale Küpeler

Sarı altın ve platinyum üzerine incelikle işlenmiş kültür incileri, pırlantalar ile yeşil ve mavi lakeden küpeler.

Vol Suspendu Saat

Beyaz altın ve pırlantalardan kuş formunun içine ustalıkla yerleştirilmiş saat.

Evocation Florale Kolye

Mint rengi tsavorit boncukların dört sıra dizilerek beyaz altın üzerine yeşil turmalinler, pembe safirler ve pırlantalardan bir kelepçede buluştuğu kolye.

Evocation Florale Kolye

Koleksiyona ilham veren paravanların parçalı yapısından referansla tasarlanan beyaz altın ve pırlantalardan kolye.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.