• Arama

2018 Paris Couture Mücevher Haftası’nda Bir İlk: Anna Hu

Genç yaşında klasik müzik eğitimi aldıktan sonra ulusal çellist olan; fakat yaşadığı omuz rahatsızlığı sonrası ikinci tutkusu mücevhere yönelen Anna Hu, Amerika’da gemoloji lisansı ile 19. yüzyıl Fransız mücevheri yüksek lisansı eğitimi aldıktan sonra henüz 30 yaşındayken 2008 senesinde New York’ta ilk haute mücevher butiğini açtı. Fransızlara özel artizan eğitim alan yegane Çinli mücevher tasarımcısı olan Hu, 2018 yüksek mücevher koleksiyonu ile de Paris Couture takvimine giren ilk Asyalı sanatçı oldu.

Doğu ve Batı arasında köprü kuran tasarımları ile tanınan Anna Hu, Çin esintili sanatsal yaratımlarını Fransız ustalığı ile buluşturması ile ünlü. Stilini romantik ve klasik, renkli ve enerjik olarak tanımlayabileyeceğimiz Hu, çizgisindeki doğallıkla diğer tasarımcılardan ayrılıyor. Tasarımlarında doğa ve hayvan motiflerinden beslenen Hu’nun son serisi 10 parçadan oluşuyor. Parçaların birçoğu aynı zamanda bilezik, broş, kolye ucu ve hatta taç olabilecek şekilde fonksiyonel.

Melody Bilezik

Anna Hu’nun imza tasarım stilini en iyi yansıtan parçalardan. Birer müzik notası gibi işlenmiş ve yerleştirilmiş pırlantalardan çiçeklerin ortasında bizzat Hu tarafından seçilmiş Aleksandrit taşı ışıldıyor.

Delphinium Bilezik

Anna Hu’nun çiçek motiflerini tasarıma entegre etme konusundaki becerisinin en iyi örneklerinden; kalbinde yıldız safir ile hezeran çiçeği motifi barındıran pırlantalardan bilezik.

Leaping Koi Broş

Efsaneye göre Koi balığı güçlü ve enerjik bir yaşam gücünü sahiptir; akıntıya karşı yüzer ve en cesur canlılardan biri olarak kabul edilir. Bataklıklarda yetişen lotus çiçeği de tüm o kirliliğin içinde olağanca güzelliği ile var olur. Anna Hu’nun tasarladığı bu broş da zor zamanlarda ortaya çıkan güzelliği sembolize ediyor. Hem de rubelit taşı, pırlantalar, damla kesim turmalinler ve topaz eşliği ile…

Mandarin Oriental Ducks Broş

Çin’de ‘yuan yang’ olarak bilinen bu kuş, en güzel kuşlardan biri olarak tanınır. Feng Shui dünyasında bu kuşlar iyileştirici özelliğe sahiptir ve uzun süreli ilişkileri sembolize ederler. Birbirlerine yakın olarak yüzen ve ömürleri boyunca eşlerine sadık kalan kuşlardan ilham alan Hu, broşu tasarlarken 26.13 karatlık peridot ile damla kesim turmalinler; sarı, turuncu ve mor safirler; pırlantalar ve yakutlar kullanmış.

Papillon du Blanc Yüzük

New York’taki yaşantısındaki karlı günlerden ilham alan Anna Hu, bu yüzüğü tasarlarken kendini kış harikaları diyarında uçan bir beyaz kelebek olarak hayal etmiş. Her bir kar tanesinin biricikliğine gönderme yapmak adına yüzük üzerindeki her pırlanta farklı boylarda ve kesimlerde kullanılmış. Karın yere düşerkenki süzülme halini de yumuşak hatlı bir kuşak şeklinde tasarıma yansıtmış.

Pétales d’Amour Zümrüt Yüzük

Sevgiye ve neşeye adanan tasarım, fiyonk motifini sarmaşıkla buluşturuyor. Yaşamı, titreşimi ve güçlü olmayı sembolize eden yüzük, 5.4 karat zümrüt ve totalde 16 karatlık pırlanta ile tasarlanmış.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.