Louis Vuitton Monogram

 

Louis Vuitton Monogram

Louis Vuitton’un efsanevi Monogram’ı bu kez Christian Louboutin, Cindy Sherman, Frank Gehry, Karl Lagerfeld, Marc Newson ve Rei Kawakubo’nun elinde şekillenerek bambaşka kimliklere büründü. Christian Louboutin: Bu çanta, benim ve Louis Vuitton’un kesişim noktası olmalıydı.

Monogram’ın özündeki Les Nabis’ten gelen ilham bana ruganı çağrıştırdı. Alışveriş merkezindeki Parizyen kadınlardan ilham aldım ve tekerlekli çanta fikri ortaya çıktı. Ve tabii ki kırmızımı rugana ekledim. Cindy Sherman: “Evet, doğru… Gerçekten de kendimi sandıklamak istedim!” Bana ideal renk skalamı sorduklarında yeşil papağanımı düşünmeye başladım, onun tüyleri sandığın içinin renklerini oluşturdu. Sandığın seyahat edebilen bir stüdyo olması için de bir “messenger” çanta ekledim.

Frank Gehry: Benim her zamanki tavrım, “hadi deneyelim”dir. Louis Vuitton ile bütün ve detaylardaki rafinelik için çok konuştuk çünkü sadece bir “nesne” olmasını istemedim. İçteki mavi baskılı bölümü kendi ellerimle çizdim. Sanırım bir çantanın içinde var olmanın fantazisini kurdum!

Karl Lagerfeld: Bu büyük çocukları şımartmak için tasarlanmış, kocaman bir oyuncak. İnsanlar bu sandığı, giyinme odalarında gardırop olarak kullanabilirler. İçinden boks torbasını çıkarabilir ve metal standının üzerine oturtabilirsiniz. Rafları kullanarak bir giyinme dolabı haline getirebilirsiniz.

Marc Newson: Tasarladığım her şey aslında sahip olmak istediklerim. Sırt çantası konusundaki tecrübelerimi ve çantanın içine koymayı sevdiğim eşyalara birleştirdim. Kendisini çok ciddiye alan eşyaları sevmem, eğlence için Monogram’ı koyun yünüyle kullandım. Bu çantaya başımı dayayıp uykuya dalabilirim.

Rei Kawakubo: Geleneksel Monogram’ı yıkmak yeni bir şey, yeni bir değer yaratmak olacaktı. Daha önce yapılmamış, yeni ve olasılıkların içinde yer alabilen bir çanta hayata geçirmek istedim. Bu kez direkt bir yol tercih ettim: Çantanın kumaşında delikler açtım.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular