• Arama

Piaget İle Gizemli Topraklarda: Sunlight Escape Koleksiyonu

140 yılı aşkın zengin tarihini prestijli bir saatçilik ve mücevhercilik ustalığı ile markalaştıran Piaget, 2018 Paris Couture haftasında son koleksiyonunu tanıttı: Sunlight Escape.

Yaz güneşinin hiç batmadığı ve gecelerin gündüz kadar aydınlık olduğu gizemli topraklardan ilham alan Sunlight Escape Koleksiyonu, sınırları olmayan bir özgürlüğün ve zarafetin sembolü. Güneşin değdiği taşların, renklerin ve sıra dışı derinliklerin bir arada kullanıldığı parçalar üç ışıltılı fasete ayrıldı; Warming Lights, Exalting Sights ve Dancing Nights.

WARMING LIGHTS

Güneş ışığını yakalayıp onu çoklu yansımalara ve fraksiyonlara dönüştürmek üzerine kurulu güçlü ve zarif tasarımlardan oluşan set, aynı zamanda kıymetli taş yerleştirme sanatının da nadide bir örneği. Her tasarım ve taş için uygulanan farklı yerleştirme teknikleri, mücevherin verdiği etkiyi de kuvvetlendiriyor. Fasette yer alan bazı parçalar içinse tüy sanatçısı Nelly Saunier ile işbirliği yapan Piaget, güneş ışıkları ile canlanan karlı coğrafyaları mücevhere taşıyor.

Sun Vibrations

Mirror of Lights

Infinite Sunlight

Midnight Sun

Golden Sunlight

Mirror of Lights

Winter Sun

EXALTING SIGHTS

Doğadaki dönüşüme saygı duruşu niteliğindeki set ilhamını kuzey ışıklarından alıyor. Bir kış rüyasını andıran parçalarda lapis taşı elmaslarla birlikte başrolü oynuyor. Mavinin diğer tonlarını yakalamak içinse turmalinler ve akuamarinler kullanılmış. 

Blue Ice

Blue Moment

Blue Emotion

Infinite Blue

Emerald Star

Celestial Parade

Starry Night

Blue Moment

Starry Night

DANCING NIGHTS

Gün geceye döndüğünde, gökyüzünde beliren yeni renklerin yarattığı yeni aura, setin ana ilham kaynağı. Kuzey ışıklarını en iyi ifade eden zümrütün trapeze kesimi ile oluşan ahenk, nefes kesici bir tasarıma dönüşüyor. Yıldızlı bir gecede yönünüzü bulmanızı sağlayan Kutup Yıldızı’nın cömert formu da fasete ilham verenlerden.

Green Borealis

Colorful Symphony

Green Aurora

Polar Starlight

Blazing Sky

Dazzling Glow

Blue Dazzling Glow

Colourful Symphony

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.