• Arama

Buccellati Nefes Kesen Biricik Kreasyonunu Sunar

İmzası haline getirdiği petek tekniği ile Buccellati, nefes kesici türünün tek örneği kreasyonunu Paris Haute Couture kapsamında 1Rue de la Paix’teki butiğinde tanıttı. Geçmişi 1750’lere uzanan mücevherci ailesinin izinden giden ve yoluna yüzyıllar öncesine ait mücevher teknikleri ve el işçiliği ile devam eden markanın üretiminin, yüzde ellisini ‘one of a kind’ denilen, sadece bir adet üretilen parçalar oluşturuyor. Tulle Koleksiyonu da onlardan biri.

 

Tamamen elde şekillendirilen altıgenlerin beyaz ve sarı altınla yarattığı eşsiz kombinasyon, inovatif tasarımın ve yaratımın sınırlarını zorluyor. Mükemmel geometrinin olağanüstü parçalara dönüştüğü Tulle Koleksiyonu, Buccellati’nin ustalığının eseri.

Camelia Küpeler

Kamelya çiçeğinin sonsuz katmanlarının petek tekniğinin hafifliği ile zarif bir buluşması niteliğindeki küpeler; sarı altın, beyaz altın ve total ağırlığı 5.07 karat gelen 404 elmasla yaratıldı.

Rosa Dei Venti Küpeler

Rüzgar gülünün formundan ilham alan kokteyl küpeleri, keşfedilmemiş yerlerdeki özgürlük arzusuna gönderme yapıyor. 228 elmasla işlenen küpenin, beyaz altından bezelleri kullanım açısından da çeşitlilik sağlıyor.

Napoleone Küpeler

Hafif, narin, sofistike ve asil bir dantel görünümüne sahip küpeler, beyaz altından ve 324 elmasla işlenmiş. Küpenin sarkıt kısmının merkezinde ise damla kesim bir elmas ışıldıyor.

Esmeralda Küpeler

Umudu, geleceği, gelişmeyi ve yenilenmeyi sembolize eden, zümrütün etrafında şekillenen küpe, beyaz ve sarı altın ile elmasların harikulade buluşmasından doğmuş.

Araldica Küpeler

Tıpkı omzunuza attığınız bir şal gibi, merkezdeki beyaz altından peteği sarmalarken ona boş alanlar bırakan elmas dokularla oluşturulmuş bir küpe. Beyaz altından bezelleri sayesinde sarkıt kısmını çıkararak da kullanım sağlıyor.

Almond Küpeler

Buccellati’nin her mücevherinde olduğu gibi, dolu ve boş alanlar arasındaki harikulade zıtlık ve form oyununun bir yansıması olan küpeler, kendi ile uyumlu kolyesine de tasarımı ile doğrudan gönderme yapıyor.

Joie de Vivre Bilezik

Kıymetli taşların renklerinin eğlenceli ve yine de elegan bir oyunundan doğan bilezikte 214 zümrüt, 216 yakut ve 216 safir ile 300 elmas kullanılmış.

Euforia Bilezik

Joie de Vivre bileziğin hemen hemen aynı tasarımına fakat tamamen farklı ve kontrast tavrına sahip Euforia, kıymetli taşların mutlu bir aradalığını sunuyor. 260 zümrüt, 240 yakut, 260 safir ve 180 elmas ile oluşturulan çiçek motifi, sarı ve beyaz altın zemine işlenmiş.

Volta Celeste Bilezik

Sarı altından yıldızların total ağırlığı 16.81 karat gelen 384 elmas ile ışıldadığı bilezik, petek tekniğinin şiirsel bir karşılığı gibi.

Morgana Bilezik

Kahramanlık hikayelerine göre Morgana sihirli güçleri olan harika bir kadındır; akıllı, baştan çıkarıcı ve büyüleyicidir. Bu çekici kadına adanan tasarım, sarı altın üzerine 477 elmasla açılan peteklerden oluşuyor.

Artemisia Bilezik

Caravaggio okulunda bir ressam olan Artemisia Gentileschi’ye adanan bilezik, yarıçapsal tül tekniğinin harikulade bir örneği.

Rosso Fuoco Kolye/Broş

1.74 karatlık yakutun kalbinde oturduğu kolyenin ucu aynı zamanda broş olarak da kullanılabiliyor. Altına açılan petek, içinde ve çevresinde 146 elmas barındırıyor.

Camelia Kolye/Broş

Aynı isimdeki küpesi ile zarafeti ve hafifliği yeniden tanımlayan kolye, Buccellati’nin eşsiz tekniğinin biricik örneği.

Souplesse Kolye

Dünya üzerinde var olan tüm zarafeti üzerinde taşıyan yuvarlak formdaki kolye, petek dokusunun ve bu dokuyu vermedeki ustalığın sergilendiği en özel parçalardan.

Almond Kolye

Tıpkı bir bademi andıran formu ile kolye, birçok katmanın altınla, 108 elmasla ve -kuşkusuz- olağanüstü bir işçilikle bir araya getirilişinin en güzel örneklerinden.

Azzurra Kolye

Farsça’da ‘kıymetli taş’ anlamına gelen ismi ile kalbinde taşıdığı turmaline de muazzam bir gönderme yapan kolye, beyaz altınla ve elmasla tamamlanmış.

Alyssa Kolye

‘Denizden gelen peri’ anlamına gelen ismine yaraşır 4.90 karatlık safiri kalbinde taşıyan kolye, sarı altın peteğin elmaslarla çevrelenmesi ile yaratılmış.

Phoenix Taç

Daha önce tasarladığı Carlotta tacının başarısını takiben Buccellati çıtayı biraz daha yükseltiyor. Çiçek ve kuş motifleri ile tasarlanan Phoenix, merkezindeki alev motifi içine yerleştirilmiş damla kesim elması ile göz kamaştırıyor. Toplamda 928 elmasın kullanıldığı tacın ağırlığı yaklaşık 10.00 karat geliyor.

Engraved Opera Saat

Sarı altından kelepçesi ve inci kadranı ile saat, gravür sanatının da en iyi örneklerinden.

Diamond Opera Saat

Orijinal tasarımı ile zamansız bir klasik haline gelen saat, farklı renk seçeneklerine sahip aligatör kayışı ve kasasını saran 337 elmas ile saat işçiliğinin ustalık sınıfına sesleniyor.

AB Opera Saat

Icona koleksiyonundaki Macri AB mücevher setine gönderme yapan saatin altından kelepçesinin üzerine beyaz altından ve elmastan boncuklar işlenmiş. İnci kadranı ve kadranı çevreleyen 167 elmas ile zarafetin harikulade bir kutlaması gibi.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.