• Arama

Chopard 2018 Kırmızı Halı Koleksiyonu: Sıra Dışı Mücevherler

Chopard, uzun süredir işbirliği yaptığı Cannes Film Festivali’nin son edisyonunda görücüye çıkardığı 71 parçalık setini 2018 Kırmızı Halı Koleksiyonu çatısı altında topladı. Geleneksel mücevher ustalığını yeni ve yaratıcı bir vizyonla buluşturan koleksiyon, mücevherevinin kreatif direktörü ve eş başkanı Caroline Scheufele tarafından oluşturuldu.

Scheufele’nin çıktığı seyahatlerden ve o seyahatlerde yanından ayırmadığı eskiz defterinin sayfalarına işlenmiş mimari, sanatsal, edebi ve sinematik notlarla hayat bulan tasarımlar, dünyanın en sıra dışı ve kıymetli taşları ile şekillendi.

2015 Ocak ayından beri Fédération française de la Couture üyesi olan Chopard’ın haute couture ruhuna yaraşır artistik becerileri ve atölye uzmanlığı ile hayata getirilen koleksiyon, eskizlerinin çizilmesinden üç boyutlu modellenmesine, altına şekil verilmesinden kıymetli taşların yerleştirilmesine 45 kişilik bir ekibin elinden çıktı.

Kolombiya’dan çıkarılan 17 zümrüt ve 20 karatlık damla kesim elmaslardan bir seri hazırlandı.

Scheufele’nin doğuya yaptığı rüya gibi seyahatlerin ardından yakuttan püsküllü parçalar ortaya çıktı.

Moğol düzlüklerinin geleneksel kıyafetlerinden ve el sanatlarından ilhamla harikulade bir tüylü kolye doğdu. Tasarım, tüy sanatçısı Nelly Saunier işbirliği ile tamamlandı.

Daha da büyülü bir şey duymak ister misiniz? İkisi neredeyse 10 karat gelen elmas küpeler de bu koleksiyonda.

Ve son olarak Chopard 2018 Kırmızı Halı Koleksiyonu’nun en ihtişamlı seti, geleneksel mücevher yerleştirme teknikleri ile tasarlanan zümrüt ve elmaslarla hazırlanan parçalardan oluşturuldu.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.