• Arama

Deniz Kenarında Okuyabileceğiniz Kitaplar

“Plaj çantanızdan ayırmak istemeyeceğiniz, sürükleyici kitapları sizin için derledik.”

Evet, kitap okumanın yeri ve zamanı olmaz; ancak biliyorsunuz ki deniz kenarında kitap okumanın tadı bambaşka oluyor... Bu yaz sahilde okuyabileceğiniz sürükleyici kitapları sizin için derlerdik. İyi okumalar dileriz!

Gör Beni: İki Devrin Hikayesi – Akilah Azra Kohen

“Fi”, “Pi” ve “Çi” üçlemesiyle büyük başarı yakalayan Azra Kohen’in son kitabı Gör Beni: İki Devrin Hikayesi okuyucularını bilgi bombardımanına tutuyor. Okurken bol bol sorgulama ve araştırma gerektiren bu sürükleyici kitap ile, öğrenmekten ayrı bir keyif alacaksınız.

Hygge: Danimarkalıların Mutluluk Sırrı – Meik Wiking

Dünyadaki en mutlu insanların Danimarkalılar olduğu söylendiğini duymuşsunuzdur. Peki, gerçek nedenini biliyor musunuz? Danimarkalıların ‘hygge’ kelimesiyle neler anlatmak istediğini, hayatta kendilerini mutlu edecek şeyleri nasıl yarattıklarını anlamak için mükemmel bir kitap.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnızca Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören

Kitabına asla ¨kişisel gelişim kitabı¨ demeyen Ahmet Şerif İzgören, bu kitabında 80’lerine gelmiş bir adamın hayat serüveninden yola çıkarak size çaktırmadan büyük dersler veriyor. Bazı satırları okurken ¨acaba ben de böyle miyim?¨ diye düşünmenize sebep oluyor ve size ufak çaplı bir hayatı sorgulama yaşatabiliyor. Görünen şeylerin aslında hiç de öyle olmadığını, gerçek ideallerin nasıl olduğunu çok güzel bir şekilde anlatan kitabı okurken, hayatınızı değiştirmeye karar vermeniz olası. Dalgaların sesiyle beraber keyifle okuyabileceğiniz bu kitabı mutlaka değerlendirin.

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat – Stefan Zweig

Kısa öyküleri ve eserlerindeki derin psikolojik tanımlamalarıyla tanınan Avusturyalı yazar Stefan Zweig, Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat isimli öyküsünde, bir kadının, ruhunun en derinlerinde sakladığı tutku, acı, saplantı ve arzusunun itirafını anlatıyor.

Küçük Prens – Antoine de Saint-Exupery

Resimde gördüğünüz bir şapka mı yoksa koca bir fili sindirmekte olan bir boa yılanı mı? Hikayesi, 7’den 70’e herkesin hayatına dokunan Küçük Prens ile hayatın sırlarını keşfedeceğiniz, yer yer keyifli yer yer hüzünlü bir yolculuğa çıkacaksınız.

Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens kitabıyla insan türünün dünyaya nasıl egemen olduğunu anlatan Harari, ikinci kitabı Homo Deus'ta çarpıcı öngörüleriyle insanlığın ölümsüzlük, mutluluk ve tanrısallık peşindeki yolculuğunu bilim, tarih ve felsefe ışığında ele alıyor.

Aşk Köpekliktir – Ahmet Ümit

Polisiye romanlarıyla ünlü Ahmet Ümit’in alışılmış tarzının dışında yazılmış, aşkın hallerini anlatan öykü kitabı Aşk Köpekliktir ile tutkularınız karşısındaki güçsüzlüğünüze, kırılan umutlarınıza, ezilen gururunuza ve rezil olduğunuzu hissettiğiniz tüm anılarınıza rağmen, aşkın masumiyetini hatırlayacaksınız.

Kelebeğin Hayat Sırları – Nil Karaibrahimgil

Nil’in kelebeklerde keşfettiği hayat sırlarını siz de keşfetmek ister misiniz? İnsan nasıl yaşarsa parlar, nasıl yaşarsa mutluluğu yakalar, Nasıl yaşarsa yaşadığına değer? Kelebeğin Hayat Sırları, her sayfasını çevirdiğinizde yüzünüzde gülümsemeye sebep olacak bir kitap. Hayata pozitif tarafından bakmak, dedikodu yapmamak, bir hedef belirlemek bu kadar güzel anlatılamazdı. Nil Karaibrahimgil’in aynı zamanda şarkısını da yaptığı, kitabın en güzel kısmı ise şöyle: ¨17 yaşıma dönseydim, kendime şunları söylerdim: En önemli şey aşk; onu doya doya yaşa! Birkaç kişinin elini sıkı sıkı tut. Onların dertleriyle dertlen, mutluluklarıyla uç, dediklerine kulak ver. Başkalarının kriterlerine göre seçim yapma. O zaman başkalarının gideceği yerlere gidersin. Oralarda ne işin var? Her gün oku. Her şeyi oku. Ağaç olmak nasıldır? Van Gogh olmak nasıldır? İkinci Dünya Savaşı’na katılmış olmak nasıldır? Öğren. Kendinle sosyalleş. Yoksa unutursun nasıl biri olduğunu. Her gün şükret. Karanlık günler olacak. Düşeceksin de. Yaralar da açılacak. O zamanlarda şunu unutma: Tünel bitecek. Kalkacaksın da. Kabuk da bağlayacaksın. Korkmaktan korkma. Ödün bile kopsun. Sonra kapa gözünü bas karanlığına. Belki biri taş döşemiştir; kim bilir. Böbürlenme. Kibirlenme. Köpürme. Abart. Çoğalt. Parlat. Her gün, bir yazar tarafından hayatının hikâyelendirildiğini düşün ve dinle. Böyle bir kahraman olmak ister miydin? İstiyorsan başarıyorsun. Ne mutlu sana.¨ Evet bu satırları okuduktan sonra yerinizden daha özgüvenli bir şekilde kalkıp yürüyeceğinize emin olabilirsiniz.

Frida Kahlo Aşk ve Acı – Rauda Jamis

Sanat tarihinde ilk kez yalınlığı ve gerçekliği nedeniyle kötü eleştirilere tutulan ve hayatta birçok şey ile mücadele etmek zorunda kalan kadın; Frida Kahlo… Frida Kahlo Aşk ve Acı kitabıyla, unutulmaz ressamının devrimci ve feminist kişiliğini keşfedip aşk ve acı dolu hayatının tüm detaylarını öğrenecekseniz. Müthiş bir yolculuğa hazır olun!

Pembe Fili Düşünme – Zeynep Selvili Çarmıklı

Zeynep Selvili Çarmıklı tarafından kaleme alınan Pembe Fili Düşünme, klasik bir kişisel gelişim kitabı olmanın çok ötesinde, zihninizi ve ruhunuzu dinlendirirken kendi gerçekliğinizi fark etmenizi sağlayacak bir kitap.

İkigai: Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı – Hector Garcia & Franceso Miralles

Çok satanlar listesinin başında yer alan İkigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, herkesin okuması gereken kişisel gelişim kitaplarından. Bu kitap, Japonlar için ‘Sabah uyandığınızda sizi yataktan çıkaran amaç’ anlamına gelen ikigai’nizi keşfetmenizi sağlayıp kendinizi tutkularınıza adamanız gerektiğini hatırlatacak

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Mark Manson, seçmeniz gereken doğru değerler ile değmeyecek şeyleri nasıl kafaya takmayabileceğinizi, Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı isimli kitabıyla okuyucularına açıklıyor.

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

Hawking’in ölümünden önce yazdığı son yazıların derlemesi olan Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar, tarihin en büyük sorularını yanıtlarken, aynı zamanda bir dehanın dünyaya bıraktığı son mesaj olma niteliği taşıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.