• Arama

Sanatçı Ruhlu 11 Otel

Sonbahar ile birlikte tüm şehri sanat sarmışken; biz de sanat felsefesinin göbeğinde yer alan "Sanat müzelerde muhafaza edilip yalnızca sergilenmeli mi yoksa günlük hayatımıza uygulanmalı ve yaşanmalı mı?" sorusuna odaklanıyoruz. OGGUSTO olarak kökeni 20. yüzyıla dayanan New York'tan Paris'e, Danimarka'ya ve Berlin'e, sanatı yaşamanıza imkan sağlayacak dünyanın dört bir yanındaki sanat otellerini kaleme aldık.

 

Semiramis Hotel, Atina 

 

 

İster iş ister keyif seyahati yapıyor olun hiç fark etmiyor. Atina’da yer alan Semiramis Hotel, misafirlerini provokatif modern sanatın modern teknolojiyle buluştuğu rengarenk bir ortamda ağırlayarak her ihtiyaca ve isteğe hizmet edebiliyor. Modern detaylar Semiramis tasarımının kalbini oluşturuyor. Yılda iki kere modern sanat müzesine dönüştürülen otel, Dakis Joannau ve Karim Rashid’in parlak buluşu.

 

 

 

Four SeasonsHotel, Floransa 

 

 

11 dönümlük botanik bahçe içerisinde konumlanan Four Seasons Hotel Floransa, ziyaretçilerini Rönesans’ı yaşamaya davet ediyor. Modern dünyanın imkanları içinde tarihi bir yolculuk yapabildiğinizi hayal edin. Four Seasons misafirlerine işte tam da bu hayali yaşatıyor. Freskler ve duvar resimleriyle bezeli oda duvarları, mimari farklılıkları deneyimlemekten keyif alanlar için ideal.

 

Hotel Arts, Barselona

 

 

Ritz Carlton’ın öncülüğünde, en modern teknolojiyle donatılacak şekilde dizayn edilen Hotel Arts’ın inşaatı 1994 yılında sona eriyor. 2006 yılındaysa 154 metre uzunluğundaki bina teknolojik evrimini restorasyona girerek tamamlıyor. Sanat tutkunlarını yakaladığı özelliği, güzel sanatlara ait başyapıtların büyük, çağdaş bir koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor oluşu. Şehrin kültürünü, mimarisini ve mutfağını olağanüstü şekilde bir araya getiren otelin yeşilin tadına varacağınız bir bahçesi ve nefes kesen bir Akdeniz manzarası var.

 

 

21C Museum Hotel, Amerika 

 

 

Terkedilmiş beş adet tütün ve içecek ambarına konumlandırılan otel, asansörlerinden avlusuna, duvarlarından tavanlarına, kısacası her bir metrekaresiyle misafirlerine sanat deneyimi sunmayı hedeflemiş. Bill Viola, Tony Oursler, Sam Taylor-Wood ve David Levinthal gibi saygın sanatçıların enstalasyonları bu otelde görebileceklerinizin yalnızca birkaçı…

 

 

Hotel Des Arts, Amerika 

 

 

Tüm dizaynı dünyanın dört bir yanından sanatçılara bırakılan Hotel des Arts’ın her bir odası farklı sanat eseri niteliğinde. Enstelasyonlara, pop art’a ve grafitiye yer verilen otel misafirlerine çağdaş sanatı iliklerinde hissetme olanağı sunuyor.

 

Hotel du Petit Moulin, Fransa 

 

 

Önceden fırın olarak hizmet veren mekan, Fransız tasarımcı Christian Lacroix’in iç dizaynıyla Hotel du Petit Moulin’e dönüşüyor. Paris’te yer alan otelin 17 odasının her biri Le Marais alanına giden ayrı birer yolu simgeliyor.

 

Gladstone Hotel, Kanada 

 

 

Odaları 37 bağımsız sanatçı tarafından odaları dizayn edilen Gladstone Hotel, Toronto’nun hala hizmet veren en eski otellerinden biri. Düzenli olarak sergilere ev sahipliği yapan otel bir diğer yandan çok amaçlı odalarıyla hizmet veriyor, barında canlı müzik geceleri organize ediyor.

 

 

Atelier Sul Mare, İtalya  

 

 

Sicilya sahillerinin Castel di Tusa kıyısında konumlanan Atelier Sul Mare, konuklarını sanat eserleriyle buluşturan bir müze-otel. Bu odadaysa Sicilyalı yazar Vincenzo Consolo'nun peri masalı yeniden hayat buluyor. On dokuz adet zeytin ağacı heykeli bilgeliği sembolize ediyor.

 

Fox Hotel, Danimarka 

 

 

Manga çizgi film karakterleri, sokak sanatı, ilginç fantastik yaratıklar ve grafik tasarımlar Fox Hotel’in odalarına renk katıyor. Kraliyet temalı bu odadaysa “otelde kalmanın hissettirdiği özel olma hissi” işleniyor.

 

 

The Hotel Chelsea, Amerika 

 

 

50’ler ve 60’ların orijinal sanat otellerinden The Hotel Chelsea zamanında çok sayıda sanatçı, yazar ve müzisyeni keyifle ağırlamış. Otelin bugünkü dekoru o zamanki ziyaretçilerin bıraktıkları sanat eserleriyle şekilleniyor. Ziyaretçiler arasında Sir Arthur Clarke, Leonard Cohen, Bob Dylan, Stanley Kubrick, Arthur Miller, Dee Dee Ramone, Larry Rivers, Dylan Thomas ve Tennessee Williams gibi önemli isimler yer alıyor.

 

 

The Colombe D’Or, Fransa  

 

 

Picasso ve Matisse gibi isimlerin zaman geçirdiği ve gelecek nesillerle bir bağ kurmak adına çalışmalarını bıraktıkları The Colombe D'Or, yüzme havuzu alanında Alexander Calder’ın soyut ve taşınabilir çalışmasına yer veriyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.