• Arama

2018’de Sosyal Medyada En Çok Sevilen Markalar

Söz konusu sosyal analitik girişimi olduğunda alanında dünya lideri NetBase, Mayıs 2017-Mayıs 2018 aralığını kapsayan bir senelik dönemin en sevilen 100 markasını açıkladı. 708 milyonu aşkın sosyal medya içeriğinin incelenmesi ile oluşturulan analizle sosyal medya, teknoloji, tüketim ürünleri, otomotiv, yeme-içme ve telekomünikasyon alanlarında takipçileri ile en iyi iletişimi kuran markalar listelendi.

Instagram, YouTube ve Facebook’un birer sosyal mecra olmalarının avantajını kullanarak ilk 3 sırada yer aldığı listedeki lüks markaları sizin için inceledik.

Listenin İlk Lüks Markası 23. Sıradaki BMW

Tüketicilerin ‘dostane satış görevlileri’ hakkında sıklıkla bahsettiği BMW, listenin ilk lüks markası olarak 23. sırada yer alırken; hemen arkasına yerleşen Mercedes için en çok kullanılan yorumlar ise ‘harika’, ‘ulaşılabilir fiyat’ ve ‘çok özel’ şeklinde.

En Çok Sevilen Lüks Otomobil Markaları

Kullanıcıların otomobillerin performansları ve stilleri konusundan ziyade, satın alma süreçlerinden olumlu şekilde bahsediyor olmaları ve müşteri ilişkilerinin özellikle bu anlamda geliştirilmiş olması raporda özellikle altı çizilen konulardan. Ferrari’nin geçtiğimiz seneye göre 22 sıra yükselerek 31. sıraya, Audi’nin 13 sıra yükselerek 37. sıraya, Porsche’nin 19 sıra yükselerek 38. sıraya yerleştiğini de belirtelim. Yükselmeden söz etmişken; otomotiv kategorisi içinde dijital iletişimini etkileyici bir şekilde artıran Lexus, 31 sıra yükselerek 64. sıraya otururken Bentley listeye 79. sıradan girdi.

En Çok Sevilen Lüks Modaevleri

Tüketim ürünleri kategorisinde ilk 100’ün en iyi modaevi Louis Vuitton oldu. Geçtiğimiz seneye göre 3 sıra yükselen ve takipçilerinin ‘arzu listesi’nde yer alan Louis Vuitton’u 21 sıralık yükselişi ile 39. sıradan Dior takip ediyor.

Sosyal medyanın en çok sevilen 100 markası arasına bu sene ilk kez giren modaevleri ise Prada (45), Yves Saint Laurent (58) ve Armani (83). Bu segmentte en şaşırtıcı sonuç ise Gucci’den geldi. Özellikle Alessandro Michele ile imajını gençleştiren modaevi, 31 sıra gerileyerek 48. sıraya yerleşti. Chanel de 24 sıralık bir düşüşle 62. sıraya oturdu.

L’Oreal Listeye 53. Sıradan Girdi

Dijital paylaşımları ile kozmetik tutkunlarına yeni bir bakış açısı kazandıran L’Oreal, listeye 53. sıradan girdi.

Bankacılık ve finans segmentinin en sevilen markası ise lüks seyahat konseptini sahiplenen American Express oldu. Sosyal medyada yürüttüğü #AmexAmbassador kampanyası ile takipçileri ile iletişimini sıkı tutan marka, ilk 100 arasında 67. sırada.

Tiffany & Co. Listeye 89. Sıradan Girdi

Mücevher tutkunlarının romantik tarafını her daim tutkulu tutmayı başaran Tiffany & Co. listeye 89. sıradan girerken onu lüks alışverişi internet üzerinden yapmayı sevenlerin vazgeçilmezi Net-A-Porter (90) takip ediyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.