• Arama

Beykoz Kundura Fabrikası’nda Yaz Gecesi Sineması

Beykoz Kundura Fabrikası’nın her yaz yaptığı açık hava sinema günleri, bu sene “Bir Yaz Gecesi Sineması” adıyla 29 Haziran – 6 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşiyor. Usta yönetmenlerin kült filmleri izleyebileceğiniz açık hava sinemasında, mükemmel bir film seçkisi sizi bekliyor. 

Neler İzleyeceğiz?

Hal ve Gidiş Sıfır (Zéro de conduite)

Jean Vigo’nun bu unutulmaz filmi Hal ve Gidiş Sıfır, yatılı okulda maruz kaldıkları baskıya isyan eden çocukları anlatıyor. Film aslında küçük yaşta yetim kalan ve yatılı okullarda büyüyen Vigo’nun kişisel hikayesini anlatıyor. 29 Haziran’da izlenebilir.

Gençlik Yılları (American Graffiti)

Liseden mezun olan birkaç gencin, yeni hayatlarına başlamadan önce birlikte geçirdikleri son geceyi konu alan film atmosferi, enerjisi ve mizahı ile sinema tarihinin özel yapımlarından. 29 Haziran Cuma günü izlenebilir.

Grease

50’li yıllarda yaşanan bir aşk hikayesini konu alan müzikal Grease, popüler kültürün en büyük efsanelerinden. Rydell Lisesi’nin asi çocuğu Danny Zuko ile şehir dışından gelen yeni öğrenci Sandy Olson arasındaki aşkı anlatan film, 30 Haziran Cumartesi günü izlenebilir.

Rochefortlu Kızlar (Les Demoiselles de Rochefort)

Jacques Demy ve Agnes Varda’nın birlikte yönettiği Rochefortlu Kızlar (Les Demoiselles de Rochefort), neşe dolu bir yapım. Rochefort’da yaşayan iki kız kardeş Delphine ve Solange’nin aşkı arayışı hikayelerini anlatan film, 1 Temmuz Pazar günü izlenebilir.

Monika’yla Bir Yaz Gecesi (Sommaren med Monika)

Ingmar Bergmen’in film kariyerindeki ilk başyapıt olarak görülen Monika’yla Bir Yaz Gecesi, işçi sınıfı bir ailenin kızı olan Monika’nın, ilk aşkı Harry ile geçirdiği bir yazı anlatıyor. 2 Temmuz Pazartesi günü görülebilir.

Bir Kız Eğlencesi (Partie de Campagne)

Parisli bir ailenin kır gezisini konu alan film, Jean Renoir’in doğayı nasıl etkileyici bir şekilde kullandığını; tutkuyu, neşeyi ve hüznü nasıl ustalıkla işlediğini görüyoruz. 3 Temmuz Salı günü izlenebilir.

Günaydın Hüzün (Bonjour Tristesse)

Film, yaz tatilini babasıyla Fransız Rivierası’nda geçiren Cecile’nin hikayesini anlatıyor. Yönetmen Otto Preminger’in en renkli yapımların biri olan Günaydın Hüzün, 3 Temmuz Salı günü izlenebilir.

Şarlo Denizde (By the Sea)

Charles Chaplin’in sinemaya başladığı zamanlarda çekiği bu kısa film, küçük kazalar ve yanlış anlaşılmalar sonucu ortaya çıkan komik olayları konu alıyor. 4 Temmuz Çarşamba günü izlenebilir.

Bay Hulot’nun Tatili (Les vancances de Monsieur Hulot)

Sinema tarihinin komedi ustalarından Jacques Tati’nin bu filmi, Fransız burjuvazisinin tatil yaptığı bir beldede geçiyor. Her dakikasından keyif alacağınız Bay Hulot’un Tatili, 4 Temmuz Çarşamba günü izlenebilir.

Arka Pencere (Rear Window)

Alfred Hitchcock’un saplantı üzerine kurguladığı bu yapım, bacağı kırıldığı için dairesinden dışarı çıkamayan foto muhabiri L.B Jeffris’i konu alıyor. 5 Temmuz Perşembe günü izlenebilir.

Denizin Dişleri (Jaws)

Steven Spielberg’ün ilk hit’i olan korku-macera türündeki filmi Denizin Dişleri, bir adaya dehşet saçan köpekbalığını konu alıyor. 6 Temmuz Cuma günü izlenebilir.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.