• Arama

Dünyanın En İyi Pasta Şefi Cedric Grolet

Paris, Le Meurice’de baş pasta şefliği yapan Cédric Grolet, Dünyanın En İyi 50 Restoranı seçkisinin 2018 edisyonunda Dünyanın En İyi Pasta Şefi ödülünü aldı.

Dünyanın önde gelen şefleri, restoran işletmecileri, yemek tutkunları ve basın gibi niş davetlilerin bir araya geldiği bir gecede global gastronomi arenasının en iyilerini ödülle buluşturan organizasyon, bu sene Bilbao, İspanya’da gerçekleştirildi. Ödüller, 1000’i aşkın uluslararası restoran endüstrisi uzmanı ve seyahat eden gurmelerden oluşan Dünyanın En İyi 50 Restoranı Akademisi tarafından belirlendi.

Fransa’da Saint Etienne yakınlarında 1985’te dünyaya gelen Grolet, etkileyici bir mutfak kariyerine sahip. Paris mutfaklarında yer almadan önce Le Puy-en-Velay ve Ecole Nationale Supérieure de la Patisserie’de çalışan bu yetenek, Fauchon butiklerinin Araştırma ve Geliştirme bölümünde görev alarak dünyayı trenle gezen bir ekipte yer aldı. 2011 senesinde ise Alain Ducasse’nin sos şefi oldu.

Pasta şefliğine terfi ettirilen, o esnada kitabı Fruits’i yazan Grolet, Mart 2018’de kendi pastanesi Le Meurice’s Pastry Boutique’yi açtı. Damaklarda lezzet patlaması yaşatan limonlu ekler, Paris-Brest ve St. Honoré pastasının yanı sıra harikulade heykelimsi meyveleri ile ikonikleşen Grolet’in pasta butiği açması da cesur bir adım sayılıyor.

Paris’in önde gelen bölgelerinden Rue de Castiglione’de açılan Le Meurice’s Pastry Boutique, şimdiden Parizyenlerin ve turistlerin ilgisini çekti bile. Grolet’in portfolyosuna hakim olan müşterilerin son derece memnun ayrıldığı butik, doğal dünyanın sadeliğinden esinlenen bir atmosfere sahip.

Gastronomiyi ve sanatı bir arada kullanan yüksek bir zevke ve yeteneğe sahip olan Grolet, pastacılık tekniklerindeki mükemmeliyetçi tavrını, adını en iyiler arasına yazdırarak ispatladı. 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.