• Arama

Babalarla Yapılacak En Güzel Aktiviteler

Her yıl Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanan Babalar Günü için bu yıl takvimler 17’sini gösteriyor. Henüz o gün için bir plan yapmadıysanız önerilerimize göz atabilir; size en uygun olanı seçerken George Hogg imzalı aksesuarlarla hazırladığımız stil ipuçlarından da ilham alabilir, ayrıca George Hogg ikonik metal kutusuyla vereceğiniz her hediyenin babanızı çok mutlu edeceğinden emin olabilirsiniz.

Doğayla İç İçe Bir Gün Geçirmek İsteyen Babalar İçin; Atatürk Arboretumu

Bilimsel araştırma ve gözlem amacıyla kökeni ve yaşları belli, her biri doğru ve dikkatli bir şekilde bir araya getirilmiş olan çoğunluğu ağaç ve diğer odunsu bitkilerin uygun seçilmiş alanlarda yetiştirilip sergilendiği tabiat bölgesi olarak tanımlayabileceğimiz arboretumların İstanbul’daki edisyonu, Atatürk Arboretumu. Sarıyer’de, Kemerburgaz-Bahçeköy yolu üzerinde, 296 hektarlık bir alanda kurulmuş olan Atatürk Arboretumu, birbirinden farklı 2000 bitki çeşidine ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un bu gizli bahçesi, sakin bir Pazar ve doğanın içinde bir Babalar Günü geçirmek isteyenler için ideal.

Stil Önerisi

Sanatsever Babalar İçin; Sakıp Sabancı Müzesi

Kuruluşunun 10. yılını kutlayan Sakıp Sabancı Müzesi, Haziran ayının üçüncü Pazar günü iki farklı sergiye ev sahipliği yapıyor; koleksiyonların ve arşivin dijital ortama aktarılması sonucu nadir el yazması kitapları sayfa sayfa inceleme fırsatı sunan Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu ile Osman Hamdi Bey tablolarının konservasyonu ve bilimsel analizinden doğan Görünenin Ötesinde Osman Hamdi Bey. Müzeye gittiğinizde harikulade boğaz manzarasına karşı MSA’nın lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz.

Stil Önerisi

Çocuk Ruhlu Babalar İçin; İstanbul Oyuncak Müzesi

2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, adeta bir zaman makinası gibi ziyaretçisini nostaljik ve romantik bir yolculuğa çıkarıyor. Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık artırmalardan bir araya getirdiği oyuncaklar arasında, “Bundan bende de vardı,” cümleleri eşliğinde gezeceğinizden eminiz.

Stil Önerisi

Maceraperest Babalar İçin; Forestanbul

‘Maksimum Macera, Minimum Risk!’ sloganı sizin için bir şey ifade ediyor olmalı. Evet, 2014’te hizmete giren Forestanbul, Türkiye’nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkı. 65.000 metrekare alanı ile bu en büyük orman içi macera, dinlenme, etkinlik ve eğlence merkezi, şehir stresinden bir nebze uzaklaşarak paintball, go-kart, serbest düşüş ve laser tag gibi macera dozu yüksek etkinlikleri deneyimlemek isteyen babaları ve çocuklarını bekliyor.

Stil Önerisi

Deniz Tutkunu Babalar İçin; İstanbul Akvaryum

Coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz’den Pasifik’e uzanan toplam 17 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahı ile İstanbul Akvaryum, varlığından bile haberdar olmadığınız on binlerce çeşit kara ve deniz canlı türleriyle tanışmanıza olanak tanıyor. Ziyaretinize biraz hareket katmak için 4 bin metreküp su kapasiteli ve içinde 5 bin canlının yaşadığı ana tanka 30 dakikalık bir dalış gerçekleştirebilir; köpekbalıkları ve vatozlar ile yüzebilirsiniz.

Stil Önerisi

Yoğun Çalışma Temposuna Sahip Babalar İçin; Sinema Molası

Merakla beklenen Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmi gösterime girdiği halde henüz fırsat bulup gidemediyseniz, Babalar Günü harika bir bahane olabilir. İlk filmde yaşanan facianın ardından Owen (Chris Pratt) ve Claire’nin (Bryce Dallas Howard) başına gelenleri izlerken çocuğunuzla patlamış mısır paylaşmayı ihmal etmeyin.

Stil Önerisi

Sportif Babalar İçin; Bisiklet Turu

Hafta sonu rutininizde spor yapmak varsa, 17 Haziran gününü çocuğunuzla birlikte aktif bir güne dönüştürebilirsiniz. Daha önce sabah yürüyüşü veya koşusu için gittiğiniz Belgrad Ormanı’nda bulunan dağ bisikleti parkuru, bisikletseverlerin en çok tercih ettiği bölgelerden. Gerçek bir sürüş keyfi yaşamak ve keyifli bir Babalar Günü geçirmek isteyenler, o günkü programlarını buna göre şekillendirebilir.

Stil Önerisi

Yemek Yapmayı Seven Babalar İçin; İntema Yaşam Mağazası

Kanyon’da sıcacık bir ambiyansa sahip İntema Yaşam Mağazası, evinizin sıcaklığını ve konforunu aratmayacak mutfaklarda yemeğinizi misafirleriniz ile keyifli bir atmosferde hazırlamanıza olanak sağlıyor. Babalar Günü’nü kalabalık ve kendi pişirdiği leziz yemekler eşliğinde kutlamak isteyen babalar için ideal.

Stil Önerisi

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.