Instagram Tutkunları İçin En Fotojenik Oteller

 

Instagram Tutkunları İçin En Fotojenik Oteller

Oteller, konaklamanın ötesinde, kişileri yeni bir dünya ile tanıştıran, huzur veren, mutlu eden, şımartan, yeni deneyimler edindiren evden uzak evler. Her anın fotoğraflarla arşivlendiği dünyada oteller de Instagram tutkunlarının kadrajına takıldı. OGGUSTO en fotojenik otelleri yazdı.

Les Bains, Paris

Les Bains, 1978’de Andy Warhol, Mick Jagger ve Karl Lagerfeld’in katıldığı ekstrem partileriyle Paris’in Studio 54’e yanıtı olmadan bir asır önce, Marcel Proust’un favori hamamıydı. 2011’de yenilenen efsanevi Les Bains Oteli, barıyla yeniden başkent gecelerinin ikonu haline geldi. Hamam ve mimari fotoğraf tutkunları için mükemmel detaylar sunuyor.

Four Seasons Serengeti, Afrika

Serengeti fotoğrafçılar için bir cennet ve Four Seasons, sunduğu imkanlarla o en mükemmel kareleri elde etmenizi sağlıyor. Dileyen misafirler Photographer in Residence programı ile profesyonel bir fotoğrafçıyla birlikte “photo safari” turuna çıkabilir ve vahşi yaşam fotoğraflarında uzmanlaşabilirler. İster balonla gökyüzünden, ister safari jeepiyle Afrika’nın vahşi yaşamına doğal ortamında tanıklık etmek paha biçilmez bir deneyim.

North Island, Seyşeller

North Islands, her biri yerel malzemelerle yaratılmış yalnızca 11 villadan oluşuyor. Villalarda “barefoot luxury” olarak adlandırdıkları mimari stil imzalarını oluşturmak adına lüks ve sadelik bir araya gelmiş. Burada kural kendi kurallarını yaratmak; misafirler kendi programlarını diledikleri gibi yapabiliyor, dress code ise çok basit: kendi stiliniz. Fotoğraflar konusunda da en iyisi bu eşsiz deneyimi kendi tarzınızda yansıtmanız.

Fogo Island Inn, Kanada

Shorefast Vakfı'na ait Fogo Island Inn Oteli, Fogo ve Change adaları yararına işletiliyor. Inn’in 29 suitinin her birinde yer alan tavandan yere kadar uzanan dramatik pencereler yeryüzünün en vahşi ve kudretli okyanusuna açılıyor. El yapımı mobilyalar ve yorganlar, organik doğal liflerle yapılmış yataklar süitlere lüks bir dokunuş katıyor. Sürdürülebilirlik, doğa ve kültüre saygı prensipleri üzerine kurulmuş olan ödüllü otel Mimar Todd Saunders tarafından adeta fotoğraflanmak ve örnek olmak için tasarlanmış.

Katikies Hotel, Santorini

Oia Santorini’de yer alan Katikies Hotel, büyülü kalderaya ve Ege sularına tepeden bakan konumuyla hafızalara ve makinelere kazınacak kareler sunuyor. Bembeyaz otel, kıvrımlı hatlarıyla gökyüzündeki bir bulutu andırırken pembe begonviller nerede olduğunuzu hatırlatıyor. Otelde sunulan yemekler de başlı başına birer fotoğraf karesi niteliğinde. Yunan Anadolu mutfağına sahip Mikrasia’nın etnik atmosferi etkileyici.

Le Sirenuse, Positano

Amalfi kıyılarının klasiği Le Sirenuse, Napoli’ye 50 km mesafede, Positano’da yer alıyor. 1951’de dört Napolili kardeşin yazlık evlerini otele çevirmeleriyle doğan Le Sirenuse hala aile tarafından işletiliyor. Akdeniz’e tepeden bakan, antik mobilyalarla bezeli 58 odalı otel, görsel bir şölen sunuyor.

Chongwe River House, Lusaka

Akıllardan çıkmayacak bir safari deneyimine ev sahipliği yapan Chongwe River House, ünlü mimar Neil Rocher’nin imzasını taşıyan ödüllü bir safari tasarımı. Bu göz kamaştırıcı özel ev, ismini taşıdığı Chongwe Nehri’ne bir kilometre mesafede. Evin her köşesinde hissedilen küçük stil dokunuşları fotoğraflanmayı bekleyen organik detaylar sergiliyor.

Alila Villas Uluwatu, Bali

Bali, Tanrı’nın başyapıtlarından biriyse Alila Villas Uluwatu da mimari açıdan WOHA’nın başyapıtı. Ve başyapıtlar bir sonraki nesle aktarılmalıdır! Tasarım harikası 84 villa aynı zamanda çevreye duyarlı mimarisiyle Endonezya’da ilklere imza atmış durumda. Bukit Yarımadası’nda bir tepede konumlanan otelde yer alan villalar, içeriden dışarı kusursuz bir şekilde akan tasarımlarıyla lüksü yenilikçi yaşam tarzıyla bir araya getiriyor.  

Palafitte Neuchatel, İsviçre

Avrupa’nın sütunlar üzerine kurulmuş tek oteli olan Palafitte bu sayede etrafındaki nefes kesici göl manzarasından maksimum fayda sağlıyor. 2002 yılında Ulusal Expo’nun bir parçası olarak kurulan otelin dekorasyonu oldukça sade bir çizgiye sahip. Yaz aylarında su sporları tutkunları odalarının özel teraslarından kanolarına ulaşabilir ve gölün tadını çıkarabilir.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular