• Arama

Vintage Desenleri Yeniden Yorumlayan La DoubleJ Beymen’de

la doublej

Amerikalı tasarım yazarı, La DoubleJ markasının kurucusu ve kreatif direktörü JJ Martin’in tasarladığı koleksiyonlar, Beymen’lerde moda tutkunları ile buluşuyor. 2018 İlkbahar/Yaz hazır giyim ve özel tasarımlarıyla sofistike dokunuşlar katan ev koleksiyonlarının yaratıcısı Martin, koleksiyonun detaylarını OGGUSTO’ya anlattı. 

2018 İlkbahar/Yaz sezonunda hangi trendler ön planda?

Bugünlerde trendlerden konuşmak zor, şu an herkes çok fazla şey tasarlıyor. Ama benim asıl her yerde görmek istediğim şey, parlak renkler ve baskılar; tıpkı LA DoubleJ evreninin büyük bir parçasında olduğu gibi. Ayrıca omuzları düşük bluzler ve kolları fırfırlı elbiseler de trend olacak iki romantik parça.

la double j

Vintage kumaşları yeniden tasarlarken size ilham veren ne oldu?

Uzun yıllar boyunca vintage takıntılı birisiydim. Nereye seyahat edersem edeyim vintage kıyafetler ve mücevherler topluyordum. Sonra, 3 yıl önce ladoublej.com sitemi açtım ve oradan vintage kıyafet, mücevher satmaya başladım. Milano’daki yaratıcı kadınlara gösterdim. Fakat sonra fark ettim ki vintage satmak kolay değil ve herkesin vintage olarak sevdiği şey, desenler; kıyafetlerin kendileri değil. Bu yüzden tarihi bir ipek arşivi olan Lake Como’dan arkadaşlarla ortaklık yaptım ve arşivlerinden baskılar almaya, yeni kıyafetler yapmaya başladım. Yani tüm kumaşlarımız aslında yeni, fakat desenler eski.

la doublej

2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonundan en sevdiğiniz kıyafet hangisi?

Bu sezon benim favori elbisem Dinner at the Pellicano, adını benim favori otelim olan II Prelliciano Otel’den aldı. Prelliciano, İtalya’da Roma yakınlarında deniz kenarına yakın olan bir yer. İpek üzerine baskılı feminen desenleri, volanlı eteği ile kesinlikle şık bir yaz gecesi elbisesi. Koleksiyonumuzdaki tüm parçalar gibi bu elbise de üç farklı baskıda geliyor. Bu elbisenin içerisinde herkesin mükemmel görünmesi olası.

la doublej

Desenli parçalar giydiğinde onları takılarla kombinlemek isteyen kadınlar için öneri veya yorumlarınız var mı?

Kişisel olarak söylemeliyim ki, çok desenli şeyler giydiğimde takılarımı sade tutmayı seviyorum ben. Hiçbir zaman rahatsız edici baskılı el çantası ya da ayakkabı kullanmamışımdır. Basit, temiz, grafik şekilli modern parçaları severim ki bence bunlar baskılı giysilerin çılgınlığını dengeliyor.

la doublej

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.