Valentino Kitabı

 

Valentino Kitabı ile Harikalar Dünyasına Yolculuk

2008 yılında kreatif direktörler Maria Grazia Chiuri ve Pierpaolo Piccioli’nin yolu, dünyaca ünlü İtalyan modaevi Valentino’da kesişiyor. İkili, modaevinin estetik duruşunu modern feminen tasarımlarıyla çok daha ileriye götürüyor. Valentino kitabı ile modaevinde bir yolculuğa çıkmak mümkün; bu çarpıcı kitabı Graf von Faber Castell için kaleme aldık.

Chiuri ve Piccioli aslında birbirlerinden son derece farklı tasarım anlayışlarına sahip. En önemli ilham kaynaklarından biri, ölümsüz şehir Roma’nın ta kendisi... Valentino’ya yepyeni bir konsept yaratırlarken miraslarına, gelenek ve yeniliğe olan yaklaşımlarındaki bariz farkın bir arada var oluşunu, Roma’daki antik ve modernin, barok ve paganın, tarihi binalar içerisindeki çağdaş yaşam tarzının kusursuz birleşimiyle özdeşleştiriyorlar.

Başyapıt

“Aşk ve yetenek bir araya geldiğinde ortaya bir başyapıt çıkmasını bekleyebilirsiniz.” - John Ruskin

Francesco Bonami’nin, tasarımcıların olağanüstü ilham dünyasının kapılarını araladığı, tutkularını ateşleyen kaynakları keşfettiği ve Valentino kadını vizyonunu işlediği bu kitap, birer kreatif sanatçı olarak Chiuri ve Piccioli’nin moda dünyasını nasıl etkilediğine ve moda dünyasına neler kattığına da ışık tutuyor. Laziz Hamani’nin orijinal fotoğraflarını içeren Valentino:

Mirabilia Romae, arşivlerde özenle korunan, her koleksiyon için ayrı ayrı hazırlanan ilham panolarını ve her bir couture için oluşturulan desen çalışmalarını da gözler önüne seriyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular