• Arama

2018 Gelinlik Trendlerini Zeynep Tosun Anlattı

2008’den beri terzilik ustalığı ile haute-couture’nin yanı sıra hazır giyim koleksiyonları da çıkan Zeynep Tosun, 2018 gelinlik trendlerini OGGUSTO için yorumladı.

2018 gelinliklerinde öne çıkan trendler hangileri?

Aslında trendler genel bir bakış olarak var oluyor. Şu an dünyada doğa, organik gibi terimler trend halinde ise, bu trend gelinlik dünyasına da aynı şekilde yansıyor. İnsanlar artık daha çok doğayla iç içe oldukları, samimi ortamları tercih ediyorlar. Tabi bu durum gelinliklere abartıdan uzak, sade, olabildiğince doğal gözüken volümler, detaylar ve işlemeler olarak yansıyor. Durum böyle olunca, gelinliklerin daha çok elbise konseptine yaklaştığını görüyoruz. Örneğin; duvak yerine geçecek uzun kollar, pelerin detayları gibi. İşlemelerde ise krem, gri veya bej renkleri ön planda..

Aksesuarlar konusunda bu yıl en çok hangi aksesuarları gelinlerde göreceğiz?

Bu sene doğal çiçeklerden yapılmış taçlar, taş detayları olsa da alışagelmişin dışında bir forma sahip taçlar, duvak yerine geçebilen çeşitli uzantılar ve kolaylıkla takıp çıkarılabilen detaylar ön planda olacak.

Gelinlik seçerken gelin adayları en çok neye dikkat etmeli?

Öncelikli olarak mekan, giyecekleri gelinlik, organizasyon, süsleme vb. her şeyin kendi istekleriyle örtüşmesi çok önemlidir. Örneğin, birkaç tane bohem konseptinin olduğu bir düğüne katıldım ve gelin adayının giydiği gelinlik salon düğününde giyilebilecek bir gelinlik modeliydi… Sonuçta evliliğe atılan bu adımda düğün önemli bir detay. Eğer evlenen adayların kendi istekleri ile mekan örtüşmezse ana enerjide bir boşluk oluyor. Adaylar için önerebileceğim en önemli detay, samimi, doğal ve kendileri gibi olmaları.

Siz bu yıl evleniyor olsanız hangi tasarımınızı giymek isterdiniz?

Aslında bizde gelinlik koleksiyonu çıkmıyor, her gelin adayına ayrı, özel bir tasarım yapıyoruz. Tabi bu gelinlikleri hazırlarke, “Ben evlensem ne giyerdim?” diye düşündüğüm oluyor. Örneğin, “Bu gelinliğin astarı veya işlemesi bu model olsaydı giyerdim,” diyorum.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.