• Arama

Metropolitan Müzesi’nde Cennetsel Vücutlar: Moda ve Katolik Hayal Sergisi

Büyük heyecanla beklenen Metropolitan Müzesi kostüm sergisi, bu yıl Cennetsel Vücutlar: Moda ve Katolik Hayal sergisi ile ses getirecek. Mayıs ayının ilk pazartesi günü geleneksel gala ile açılacak sergi, müzenin ana binası dışında ilk defa şehrin kuzeyinde bulunan eski manastır Cloisters’a da yayılıyor.

cennetsel vücutlar sergisi

Seçkide tasarımcıların giysileri ile beraber görülecek Vatikan Müzesi’nden ilk defa çıkacak papa cübbelerinin de yer alması, sergiye farklı bir bakış sunacak. Dini objeler ve moda arasındaki diyaloğu gözler önüne sermeyi hedefleyen tema, moda tasarımına çok farklı bir açıdan yaklaşıyor.

cennetsel vücutlar sergisi

Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination sergisi, Vogue dergisinin efsane editörü Anna Wintour’un himayesine ilave, bu yıl ilk defa Amal Clooney, Rihanna ve Donatella Versace’nin ev sahipliğinde gerçekleşerek, bir ilke daha imza atıyor.

Sergilenecek 150 kıyafet arasında rahibeler tarafından eğitilen Coco Chanel tasarımları, John Galliano’nun Dior’a yaptığı ilk koleksiyonda görülen rahip giysilerini andıran giysilerin defilesi sırasında çalan Understand the concept of love (sevginin konseptini anla) şarkısı da kullanılacak.

Müzenin kostüm bölümü, Orta Çağ sanatları departmanı ile Manhattan’ın kuzeyindeki Cloisters manastırına yayılan serginin üçe bölünerek baba, oğul ve kutsal ruh üçlemesine atıfta bulunması da dikkat çeken unsurlar arasında. Müzenin koleksiyonundaki dini konulu Rönesans tabloları da serginin fonunu zenginleştirerek moda sergisine farklı katman kazandıracak.

8 Ekim’e kadar devam edecek sergide, aynı temada çağdaş aksesuarlar kadar, Vatikan’dan gelecek elli obje arasında Sistine kilisesine ait nesneler, daha önce sergilenmedikleri için ayrıca dikkat edilmeye değer. Farklı bakış açıları, konular arasındaki tahammüle ilave ortak yönleri vurgulayacak sergi, ayrıca bu konuların birbirlerinden ne kadar etkilendiklerini de gözler önüne sermeye hedeflenmiş.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.