• Arama

2018 Gelinlik Trendlerini Begüm Salihoğlu Anlattı

Yeni pret-a-couture gelinlik markası ‘BEGUM Bridal Design House’ ile Sonbahar-Kış’18 koleksiyonunu Nisan ayında New York Bridal Week kapsamında sunacak olan Begüm Salihoğlu, 2018 gelinlik trendleri sorularımızı OGGUSTO okurlarına özel olarak cevapladı.

2018 gelinliklerinde öne çıkan trendler hangileri?

2018 sezonu itibariyle bohemlik ve romantizm biraz daha geri planda; artık şehirli, dinamik ve modern gelinlik trendlerine sıkça rastlayacağız. Biz de yeni markamız ‘BEGUM Bridal Design House’ olarak yeni sezonda gelinliğe farklı bir bakış açısı getirdiğimize inanıyoruz. Artık düğünlerde kendine güvenli, modern, enerjik gelinler ile karşılaşacağız. Bu gelini; hem abartıdan uzak hem de kabarık gelinliği ile bütün gece pistte dans eden, rahat ama aynı zamanda zarif bir gelin olarak hayal ettik. 

Bu yıl gelinlerde en çok hangi aksesuarları göreceğiz?

Önümüzdeki sezon itibariyle satışta olacak olan nefis bir aksesuar koleksiyonu hazırladık. ‘Gelinlik ile mücevher kullanılmalı’ algısını kırmak istedik. El emeği göz nuru bir el işçiliği ile tasarlanan küpe aksesuarı koleksiyonumuzda, her gelinlik ile eşleşen küpelerimiz; koleksiyona o istediğimiz şehirli, dinamik, eğlenceli ve elegan gelin tarzını kattı. Bu arada bir sürpriz daha: çekim mekanımızı da hazırlayan, Ribbon Flowers işbirliği ile bu koleksiyonu alışılagelmişin dışında bir tarzda, gerçek çiçeklerle de tasarladık!

Gelinlik seçerken gelin adayları en çok neye dikkat etmeli?

Düğün tarihinden mekana, davetli sayısından düğün konseptine kadar birçok detay gelinlik seçiminde vücut proporsiyonu kadar büyük bir rol oynuyor. Düğün bir bütün olduğunda eşsiz oluyor. 200 kişiyi geçen bir davetli sayısında gelini diğer davetlilerden ayırmak için biraz daha A kesim veya pofuduk eteklere yönlendirmek gibi tavsiyelerde bulunabiliyorum. Tabii ki önceliğim vücut proporsiyonuna uyması.

Bir kır ya da sahil düğününde uzun kuyruklar ya da işleme detayları abartıya kaçabileceği gibi, kışın yapılan bir salon düğününde ise bohem bir gelinlik veya yazı çağrıştıran çicek detayları bütünlüğü bozabiliyor. Bu noktada gelin adayları gelinlik seçiminde düğünü tamamlayan diğer etkenleri de göz önünde bulundurmalı diye düşünüyorum.

Siz bu yıl evlenecek olsanız hangi tasarımınızı giymek isterdiniz?

Ben bu yıl evlenecek olsam öncelikle mekana bağlı olarak bir seçim yapardım. Mesela; Soho House’ta evleniyorsam üstü bluz formunda ama eteği dantel ve devekuşu tüyünden işlenen Charlotte modelini tercih ederim.

Otel düğünü ile evleniyor olsam takmalı çıkmalı etek formunda olan Alisa modeli tercih ederdim.

Kır  veya plaj düğünü için ise tercihim Cecilia model olurdu.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.