• Arama

Bazaart Talks: Farklı Kuşaklardan Sohbet ve İletişim

Yetenekli sanat öğrencilerini sanatseverler ve koleksiyonerler ile buluşturup eserlerini sergilemeyi ve satmayı hedefleyen Bazaart Projesi, kar amacı gütmeksizin halkın sanata olan ilgisini artırmayı ilke edinmiş.

Bazaart

"Her Eve Bir Sanat" ana fikrinden yola çıkan Bazaart’ın amacı, sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmadığını hatırlatıp, herkese ulaşılabilirliğini göstermek.

Bazaart

27-28 Mart tarihinde The St. Regis İstanbul’da gerçekleşecek olan Bazart Talks, farklı kuşaklardan sohbet ve iletişime odaklanıyor. Bazaart’ın bu yılki jürisinde EKAV Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İnci Aksoy, Marmara Üniversitesi Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Esra Aliçavuşoğlu, Modern ve Çağdaş Türk Sanat Koleksiyoneri Yahşi Baraz, Sanat Danışmanı, küratör ve akademisyen Prof. Dr. Marcus Graf, sanatçı Eda Soylu ve sanatçı Barış Sarıbaş yer alıyor.

Bazaart Panel Programı

13:30 - 14:15
Çağdaş Sanat Ortamında Genç Sanat Yarışmaları
Bazaart’ın ilk panelinde, günümüz sanat ortamında yetişmekte olan genç sanat öğrencileri, genç sanatçılar için bir sanat yarışmasına başvurma, başvururken gerekli olan koşullar nelerdir, nasıl bir başvuru dosyası hazırlanır gibi soruları netleştirmeyi hedeflemekle birlikte, aynı zamanda yarışma düzenleyen ve gençlere sanat yarışmaları aracılığıyla bir platform oluşturmayı hedefleyen oluşumları farklı perspektiflerden inceleyecektir.

Moderatör
Marcus Graf (Küratör, Sanat Yazarı ve Akademisyen)
Konuşmacılar
Derya Yücel (Küratör, Sanat Yazarı ve Akademisyen)
Hamit Hamutçu (Kurucu, Galeri Mixer)
Horasan (Sanatçı)

14:30 - 15:15
Koleksiyoner Sohbeti: Bir Koleksiyon Nasıl Başlar ve Sürdürülür?
Bu oturumda, bir sanat koleksiyonunun nasıl oluşturulabileceği, çağdaş sanat içinde ne gibi
eserler ile mükemmel bir koleksiyon yapma yolunda ilerleyeceğinden bahsedilecektir. Günümüz sanat
ortamında bir fenomen haline de gelen çağdaş sanat koleksiyonerliğinin nicelik değil, nitelik açısından güçlü bir koleksiyon oluşturulması hakkında tartışılacaktır.

Moderatör
Yasemin Bay (Editör, Sanat Yazarı)
Konuşmacılar
Ömer Özyürek (Koleksiyoner)
Gamze Büyükkuşoğlu (Koleksiyoner)15:30 - 16:15
Farklı Kuşaklardan Sanat Sohbeti ve İletişim
Panel çeşitli kuşaklardan ve sanat içindeki farklı disiplinlerden konuşmacılar ile bir ifade ve iletişim
biçimi olarak sanatı konu alacaktır. Yenilikçi ve değişken bir motivasyon içinde olan sanatın güncel varlığı da tartışılacaktır.
Moderatör:
Esra Aliçavuşoğlu (Akademisyen, Sanat Yazarı)
Konuşmacılar:
Sinan Demirtaş (Akademisyen, Sanatçı)
Nazlı Pektaş (Akademisyen, Sanat Yazarı)
Eda Soylu (Sanatçı)

Bazaart Afiş

Instagram: @bazaartprojesi 

Facebook: Bazaart

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.