• Arama

Dünyanın En İnce Minute Repeater Saati

Bulgari’nin Diva Finissima modeli, dünyanın en ince “Minute Repeater” saati olmasıyla öne çıkıyor. Büyüleyici bir mücevher tarzına sahip Serpenti saatleri göz kamaştırssa bile; Bulgari komplike saatler konusundaki başarısıyla da göz doldurmayı başarıyor.  Marka, yeni bir rekora imza atan Diva Finissima Minute Repeater modeli saatini duyurdu. Bu yılki Baselworld baskısında gösterilecek olan bu saat, elmas ve pembe altının cazibesini, Minute Repeater özelliğinin horolojik karmaşıklığıyla birleştiriyor. Üstelik Diva Finissima herhangi bir Minute Repeater saat değil, dünyanın en incesi!

3.12 mm kalınlığında elle boyanmış kalibresiyle Diva Finissima, Bulgari’nin saat ustalarından etkileyici bir başarı. Saatin dakika tekrarlayıcısı elmas ile dekore edilmiş bir sürgü kullanılarak etkinleştiriliyor. Diva Finissima Minute Repeater, nadir görülen bir saat örneği olmasıyla dikkatleri üzerinde topluyor. Çok kadınsı bir tasarıma sahip olan bu saat, aynı zamanda saat mekanizmalarının karmaşıklığını da efsanevi tasarımıyla harmanlıyor.

Bu ultra ince 37 milimetrelik saat, 18 ayar pembe altın bir kasaya sahip ve kulpları pırlanta ile süslenmiş. Zamanı gösteren rakamlar ve hatta küçük saniyelerin her biri pırlantalarla ayarlanmış; ancak bunlar saatin belirleyici faktörleri değil. Esas hayranlık, altın tozu serpiştirmeden önce siyah Urusji vernikle cilalanan ve Japon tekniğini kullanarak hazırlanan kadrana duyuluyor. Saat üzerinde uygulanan bu yöntemin etkisi göz kamaştırıcı olmuş, özellikle bu kadar ince bir kadran için.

Diva Finissima’nın siyah kadranı, siyah bir timsah kayışla tamamlanıyor. Bulgari  bu saatten yalnızca 10 limitli üretim yaptı  ve her birinin fiyatı 187.000 $ olarak belirlendi. 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.