Golf Stili

 

Golf Stili

Bir spordan çok daha fazlasını sunan golf dünyasının moda ile ilişkisini inceleyen teNeues yayınevinin "The Stylish Life: Golf kitabını Graf von Faber Castell için kaleme aldık.

Yemyeşil parkurlar… Birbirlerine saygılı, şık oyuncular… Sessizlik içinde duyulan mükemmel atışlar… teNeues, bu kitabıyla, yüzyıllardan beri değişmeyen kuralları ve ritüelleri ile sizi bu asil sporun zarif dünyasına davet ediyor. Tarihi fotoğraflar ve güncel çekimlerle dünyanın en şık golf destinasyonlarını ve saygın kulüplerini yakından tanıtıyor.

Kitabın yazarlığını klasik Amerikan giyimi ve preppy yaşam tarzı makaleleriyle ünlü Christian Chensvold yapıyor. Chensvold, eğlenceli bir dil kullandığı kitapta, bu benzersiz sporun lüks yanlarını ve kendine has modasını anlatıyor.

Palm Springs’ten Bermuda’ya

Kitap sayfaları arasında Palm Springs’ten Bermuda’ya, Hawaii’den Güney Afrika’ya mükemmel atışın peşinde seyahate çıkmak mümkün.

Tutkunları için sahalar bir yerden sonra evleri haline dönüşüyor. Özel kulüpleri; üyelik şartları ve ücretleri ile diğer sporlardan ayrılıyor. 1754’te, golfün anavatanı İskoçya’da kurulan Royal & Ancient  Club of St Andrews ise dünyanın en eski ve prestijli  kulüplerinden.

Tarihi figürler arasında John F. Kennedy sıkı bir golfçü  olarak anılıyor. Kennedy, neredeyse profesyoneller kadar iyi oynasa da üst sınıftan durmamak ve halkla olan bağına zarar vermemek için oynadığını özellikle gizli tutmaya çalışmış.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular