• Arama

Yılbaşında Kendi Masalının Kraliçesi Olmak İsteyenlere...

2017’ye girmek üzere olduğumuz bu günlerde, moda dünyası genç ve başarılı bir tasarımcıyı konuşuyor... Son yıllarda Türkiye ve Orta Asya’da yeteneği ile dikkatleri üzerine çekmeye başlayan, tasarımlarıyla yıldızı her geçen gün daha çok parlayan Mehmet Korkmaz haute couture'e; gerek çizgisi, gerekse kullandığı gold metal şantuk gibi özel üretim kumaşları ve devekuşu tüyleri, korseler gibi özgün malzemeleri ile yeni bir soluk kazandırıyor... Haute couture sektöründeki en genç tasarımcılardan biri olan Korkmaz en büyük alkışı, tablo gibi sanat eseri formundaki ihtişamlı tasarımlarını usta bir el işçiliği ile giyilebilir özel dikim ürünlere döndürebilmesiyle alıyor...  OGGUSTO olarak, bizi masallar dünyasına götüren genç tasarımcı ile Boho Live koleksiyonunu konuştuk.

mehmet-korkmaz-2017-boho-live-koleksiyonu-5

 

Hazırladığı son koleksiyonu Boho Live’de; kendi düşlerindeki masal kahramanı kraliçesinin sahip olduğu bohem zevki, geçmişle günümüzün en parlak anlarının gizem dolu birlikteliğini biraz egzotik, biraz da masum bir dokunuşla sunan tasarımcı Mehmet Korkmaz: “O dönemin esintilerini, yaşadığımız günlük hayata geçirebilmek, özgüveni yüksek, mutlu masal kraliçeleri yaratıyor olmak önemliydi benim için” diyor.

 

mehmet-korkmaz-2017-boho-live-koleksiyonu-4  

Yılbaşı gecesi hayalinizdeki kadın ne giymeli?

Her yeni yıl, yeni bir heyecan... Kesinlikle kırmızı renk favorim. Ayrıca renk kombinine gold ve beyazı ekleyebiliriz. Kadınlar yeni yıl gecesi kesinlikle vücut formlarına göre tercih yapmalılar, ara formlardan uzak kalmalılar. Buna ek olarak; bedene uygun, kaliteli dikilmiş korse elbiseler, doğru formda giyilecek iki parça kombinler ve doğru dikilmiş tulumlar hayat kurtarabilir. Kadınlara tavsiyem; ara etek boylarından uzak durmaları, ya çok mini ya da uzun tercih etmeleridir...

 

mehmet-korkmaz-2017-boho-live-koleksiyonu-1

 

2017 için rüya destinasyonunuz neresi ?

Paris... Hem çok kültürel, hem de “couture sanatı”nın başkenti... Beni en çok etkileyen şehir.

 

Hayatta en çok kimi giydirmek isterdiniz ? 

Özellikle düşündüğüm bir konu değildi bu. Ama aktris Elizabeth Banks, Diane Kruger, genç oyuncu Shailene Woodley harika kadınlar. Onları beğeniyorum. Sanırım onları giydirmek isterdim.

 

OGGUSTO’ya yeni koleksiyonunuz Boho Live’i anlatın desek, ne dersiniz?

Coşkulu bir masal kitabı ve hatta görkemli bir ülke Boho Live. Kendi düşlerimdeki masal kahramanı kraliçesinin sahip olduğu bohem zevki, geçmişle günümüzün en parlak anlarının gizem dolu birlikteliğini biraz egzotik, biraz masum bir dokunuşla sunmaya çalıştım. Her şeyiyle masalsı bir stilin ve masumiyetin müjdesi bir koleksiyon idi hayalim.

 

mehmet-korkmaz-2017-boho-live-koleksiyonu-3

 

Derin yakalar ve görkemli kesimler, asimetrik çizgiler, süslemelerin parıltısı, sık sık kullanılan kloş, bol kesimli çan kollu bluzlar, kraliçelere yaraşır türden tüller, kemerle sıkılmış hatta korse içine alınmış beller, görkemli omuzlar, cesur transparanlar, göz alıcı kuyruklar, kat kat fırfırlar, kısa etekler, uzun etekler ve bol paça pantolonlar: çok katmanlı düşlerin güne yansıması....

Osmanlı katları verilmiş elbiseler, sarovel pantolonlar ve abartılı kuyruklu eteklerden oluşan çarpıcı bir karma hayal edin; tüm bunların, chantilly danteller, kendini iyi ifade eden ipek ziberlin kumaşlar, ipek kadifeler, tül ve organzelerden büyülü bir havaya büründüğünü düşünün. Bir de bu tasarımları için  özel ürettirdiğim metal şantuk kumaşlar var; bunları; ince bir el işçiliği ile devekuşu tüyleri, makrame nakışlar, payetler ve eski boncuk altınlarla taçlandırmaya çalıştım. Giyen kadın kendini bir rüyada hissetsin istedim.

 

mehmet-korkmaz-2017-boho-live-koleksiyonu-7

 

Herkese harika bir yıl diliyorum, umarım herkes benim hayal ettiğim masallar ülkesinde girer 2017 yılına ve tüm yıl öyle geçer hepimiz için...

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.